تبلیغات
تبلیغات تبلیغات

نوبخت: بودجه‌ای برای همسان‌سازی حقوق‌ بازنشستگان در نظر گرفته شد ...

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، محمدباقر نوبخت در صحن علنی مجلس در حمایت از کلیات لایحه بودجه ۹۷ اظهار داشت: اصلاحات کمیسیون تلفیق در راستای تأمین نظر دولت، قابل دفاع است.

وی ادامه داد: تصمیم افزایش ردیف درآمدی هدفمندی یارانه‌ها، دست مجریان را از سال ۹۷ برای حل مشکل پرداخت یارانه‌ها به خانواده‌های کم‌درآمد باز کرد؛ ما می‌توانیم منویات مجلس برای پرداخت یارانه‌ها و صرفه‌جویی در یارانه‌های پردرآمدها را اجرایی کنیم.

نوبخت متذکر شد:ردیف درآمدی و هزینه‌ای تبصره ۱۴ که برای پرداخت یارانه است، تصمیم پخته‌ای است و مجریان از ابتدای سال ۹۷ مشکلی برای پرداخت یارانه‌ها به خانواده‌های نیازمند ندارند.

رییس سازمان برنامه و بودجه اظهار داشت: درباره تبصره ۵ و تقلیل عرضه اوراق مشارکت و اوراق مالی در سال ۹۷ باید تشکر کرد که کمیسیون تلفیق، سقف انتشار اوراق را به سقف مورد نظر دولت برگرداند؛ برخی نگران بودند که کاهش سقف، موجب ایجاد مشکل در اجرای طرح‌های عمرانی شود، اما این مشکل ایجاد نخواهد شد.

نوبخت خواستار افزایش حقوق متعارف اعضای هیأت علمی دانشگاه‌ها با توجه به سقف مورد نظر شد و گفت: پیشنهاداتی در این خصوص از سوی نمایندگان وجود دارد که تقاضا می‌کنیم به تصویب برسد.

وی تصریح کرد: برای همسان‌سازی حقوق‌ بازنشستگان، بودجه‌ای در نظر گرفته شده است که آقای لاریجانی نیز با اختصاص اعتبار ۳ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومانی برای یکسان‌سازی حقوق بازنشستگان موافق است.

رییس سازمان برنامه و بودجه ادامه داد: کمیسیون تلفیق مبلغ متناسب سازی حقوق بازنشستگان را از هزار به ۲ هزار میلیارد تومان افزایش دادکه شنیدم پیشنهاداتی در مجلس وجود دارد که این افزایش به ۳ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان افزایش یابد که دولت آمادگی اجرای آن را دارد.

نوبخت از آمادگی دولت برای پرداخت به موقع حقوق بازنشستگان صنایع فولاد خبر داد و خاطرنشان کرد: دکتر کامران همیشه نگران بازنشستگان صنعت فولاد هستند ما در آنچه که در ردیف‌های مرتبط است این موضوع را دیده‌ایم و پیش بینی‌کردیم که این عزیزان هم سر ماه حقوق بگیرند.

وی خاطرنشان کرد: هر آنچه مورد نظر نمایندگان محترم است، با تصویب کلیات بودجه عملیاتی می‌شود. امیدواریم بعد از تصویب کلیات زمان را از دست ندهیم و در حین بررسی جزییات با دقت نظر مجلس ترمیم‌های مناسب و شایسته‌ای را در بودجه لحاظ کنیم.

۳۵۲۲۵

inves بدون نظر ۱۱ بهمن ۱۳۹۶