تبلیغات
تبلیغات تبلیغات

حدادعادل: کسی منکر تاثیر برجام نیست /توکلی: به هرآنچه در برجام به دنبالش بودیم ن ...

احمد توکلی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در حاشیه مراسم چهلمین روز درگذشت آیت‌الله حائری شیرازی که در مسجد امام صادق (ع) برگزار شد، در جمع خبرنگاران با بیان اینکه در برجام ما به دنبال همه آنچه که بوده‌ایم به دست نیاورده‌ایم، گفت: دولت نباید در مساله برجام تا این حد انتظار ایجاد می‌کرد. ما در مذاکرات با یک دشمن مکار طرف بودیم و سابقه آنها همیشه با ما بد بوده است. رهبری نیز همواره بر این موضوع تاکید داشتند که فریب دشمن را نخورید.

وی ادامه داد: دولتمردان ما امید داشتند که باقی مسائل نیز حل و فصل شود اما این انتظار واقع نشد. امروز مراوده کشور ما با سایر کشورها راحت‌تر شده اما هنوز در جابجایی پول دچار مشکل هستیم.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در پاسخ به این سوال که آقای عراقچی گفته که ارتقاء موقعیت منطقه‌ای ایران ناشی از برجام است، گفت: من این نظر آقای عراقچی را قبول ندارم و این جزء آن دسته از اغراق‌هایی است که می‌کنند البته مذاکرات بی‌تاثیر نبوده اما آنچه این راه را باز کرد مجاهدت و مقاومت بود.

حداد عادل: كسی منكر تاثير برجام نیست

همچنین غلامعلی حداد عادل در حاشیه مراسم گرامیداشت چهلمین روز درگذشت آیت‌الله حائری شیرازی که عصر امروز چهارشنبه ۱۱ بهمن‌ماه در مسجد امام صادق (ع) تهران برگزار شد، در جمع خبرنگاران با اشاره به اظهارات سید عباس عراقچی در برنامه جهان آرا اظهار کرد: آقای عراقچی در برنامه تلويزيونی به مقايسه برجام و تاثير نيروهای مقاومت در منطقه نپرداخت، در واقع حرف وی در مقام مقايسه نبود.

وی ادامه داد: اگر وی بيان می کرد که برجام در موقعيت منطقه ای ایران از مقاومت موثرتر بوده است آنگاه می توان وارد بحث شد، اما آقای عراقچی تنها درباره يك طرف آن سخن گفت.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام تصریح کرد: در مورد برجام همه معتقد به تاثيرگذاری هستند و تنها در مقدار آن شك دارند، دولتی ها و مذاكره كننده ها معتقدند برجام اثر زیادی داشته است و موضوع مطرح اين است كه كسی منكر تاثير برجام نیست.

۲۹۲۹