تبلیغات
تبلیغات تبلیغات

ابراهیم داروغه‌زاده در جمع خبرنگاران/ تازه‌ترین نکات از سی و ششمین جشنواره فیلم ...

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، داروغه‌زاده دبیر سی و ششمین جشنواره فیلم فجر و مسعود نجفی مدیر روابط عمومی جشنواره فیلم فجر در نشستی که صبح سه‌شنبه دهم بهمن ماه در پردیس سینمایی ملت برگزار شد توضیحاتی را درباره این دوره از جشنواره ارائه کردند.

داروغه‌زاده در ابتدای نشیت با اشاره به ابعاد جشنواره فیلم فجر گفت: «جشنواره دو بعد دارد، یک بخش رقابتی و سیمرغ‌ها و بخش دیگر هم جشنی است و برگزار می‌شود.»

او گفت: «زمانی که تعداد فیلم‌های بخش مسابقه جشنواره بالا باشد در اصل آن حالت رقابتی از بین می‌رود. امسال ۶۷ فیلم متقاضی حضور در جشنواره بودند که ۲۲ انتخاب شدند و این انتخاب باعث رقابت جدی‌تر و داوری‌های دقیق‌تر می‌شود.»

او همچنین در مورد تفاوت‌های این دوره از جشنواره با دوره‌های قبل گفت: «اضافه شدن فیلم کوتاه داستانی هم از بخش‌های جدید جشنواره امسال بود که با مشورت‌های دوستان زیادی به این نتیجه رسیدیم. در بخش مستند هم همینطور، که دو فیلم را مورد داوری قرار بدهیم و در سینماهای مردمی نیز اکران کنیم. این فیلم‌ها حرفه‌ای‌تر و جذاب‌تر از برخی فیلم‌های داستانی هستند.»

داروغه‌زاده گفت: «سیمرغ هنر و تجربه و فیلم‌های اول در این دوره از جشنواره اهدا خواهد شد.»

او گفت: «هیات انتخاب کاملا مستقل عمل کردند و بلافاصله آرا خودشان را در محضر رسانه‌ها اعلام کردند. قرعه کشی برای زمان نمایش فیلم‌ها هم انجام شد تا حقی از کسی ضایع نشود و امیدواریم این اتفاق تا آخر جشنواره هم بیفتد.»

او در مورد بخش‌های مراسم افتتاحیه جشنواره گفت: «امسال در افتتاحیه سه بزرگداشت داریم یک مراسم نکوداشت مرحوم علی معلم که در جشنواره فعالیت های زیادی داشتند و مدیر نشریه سینمایی کشور بودند.»

۵۸۵۸

inves بدون نظر ۱۰ بهمن ۱۳۹۶