تبلیغات
تبلیغات تبلیغات

رونمایی سپاه پاسداران از شبیه‌ساز جنگنده اف۴/ روایتی از تغییر رفتار شناورهای آمر ...

دریادار دوم پاسدار علی عظمایی فرمانده منطقه پنجم نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در واکنش به اظهارنظر برخی از مقامات نظامی امریکا پیرامون تغییر رفتار شناورهای ایرانی در مسیرهای تردد بین المللی و در مواجهه با شناورهای امریکایی و بازتاب آن در رسانه‌ها اظهار داشت: در ایام سالگرد ماجرای دستگیری تفنگداران آمریکایی در خلیج فارس که به دلیل عدم رعایت قوانین بین‌المللی و ورود به آبهای سرزمینی ما رقم خورد و سپس طی فرایندی خاص رها شدند شاهد شرارت کمتر آمریکایی ها در مسیرهای دریایی خلیج فارس و تنگه هرمز و نیز مواجهه‌ی آنها با شناورهای ایرانی هستیم.

وی افزود: در واقع شاهد تغییر رفتار امریکایی‌ها و توجه بیشتر آنان به مقررات بین المللی و پرهیز از نزدیک شدن به آبهای سرزمین‌مان در این منطقه هستیم.

سردار عظمایی با بیان اینکه “نیروی دریایی سپاه براساس وظایف ذاتی خود با اقتدار از سیادت دریایی جمهوری اسلامی ایران در تنگه هرمز و خلیج فارس صیانت کرده و می‌کند” تأکید کرد:اجرای تمرینات منظم، برقراری گشت‌های دریایی، کنترل و رهگیری و توسعه اشراف اطلاعاتی از برنامه‌های جاری ما بوده که با اقتدار ادامه خواهد یافت.

شبیه‌ساز جنگنده اف-۴ در پایگاه هوایی بندرعباس بومی شد

با حضور امیر سرتیپ دوم خلبان سخاوت عشایری فرمانده پایگاه شکاری شهید عبدالکریمی، سیستم تصویری محلی شده (بومی) سیمیلاتور هواپیمای اف۴، مورد بهره برداری قرار گرفت.

پیش از این، سیمیلاتور هواپیمای اف۴ پایگاه شهید عبدالکریمی، پرواز در مناطق تهران را شبیه سازی می‌کرد که با تلاش متخصیصین و کارشناسان جوان پایگاه، این سیستم محلی شده و پرواز در بندرعباس را شبیه سازی می‌کند.

همچنین بالابر متحرک بازسازی و بهینه سازی شده توسط جهاد خودکفایی پایگاه شهید عبدالکریمی نیز با حضور امیر عشایری مورد بهره برداری قرار گرفت.

 

 

۲۹۲۱۶