تبلیغات
تبلیغات تبلیغات

جابه‌جایی یدی ۱۵۰۰ خودرو یخ‌زده در اتوبان تهران – قم ...

عبدالهاشم حسن نیا با بیان اینکه محور تهران- قم باز شده است، گفت: در حال حاضر هم خودروی سنگین و هم سبک در اتوبان تهران- قم در حال حرکت هستند و ترافیکی در محدوده عوارضی ایجاد شده است.

وی تاکید کرد: ترافیک سنگین در این نقطه به دلیل اخذ عوارضی نیست و تیم راهداری در تلاش است که تردد در این مسیر را تسیهل کنند تا مشکلی برای مسافران فرودگاه امام پیش نیاید.

معاون سازمان راهداری با بیان اینکه در حال حاضر محور تهران – ساوه مسدود است، گفت: محور ساوه به تهران باز است و تیم راهداری در تلاش هستند که محور تهران- ساوه هم بازگشایی شود و احتمالا تا دو ساعت دیگر این محور هم باز می شود.

حسن نیا با تاکید بر اینکه تمام محورهای منتهی به استان‌های شمالی باز هستند،ادامه داد: آزادراه قزوین- زنجان و قزوین- رشت هم در حال بازگشایی هستند و پیش بینی می‌کنیم این محور هم تا ساعاتی دیگر باز شوند.

وی با اشاره به وضعیت حاد روز گذشته اتوبان تهران- قم اظهار داشت: در نقطه حسن آباد ۱۵۰۰ دستگاه خودرو در صف ۶ کیلومتری متوقف شدند که برف بین این خودروها را پُر کرده بود ومتاسفانه اغلب این خودروها مجهز به زنجیر چرخ نبودند.

معاون سازمان راهداری تاکید کرد: برای رفع گره ترافیکی این نقطه مجبور بودیم خودروهای متوقف شده را از طریق یدی و با هُل دادن جابه جا کنیم.

وی در پاسخ به این سوال که چرا برای جابه جایی این خودروها از ماشین آلات راهداری استفاده نشد که سرعت کار افزایش یابد، گفت: این اقدامات هزینه بسیار بالایی دارد و از سوی دیگر در تمام دنیا هم در این شرایط نسبت به جابه جایی یدی خودروها اقدام می کنند.

۳۵۲۲۵

 

inves بدون نظر ۹ بهمن ۱۳۹۶