تبلیغات
تبلیغات تبلیغات

کشف رازهای شوم بازار عتیقه کتاب در ۳۰۰ صفحه

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، رمان «کمیسر برونتی یاد می‌گیرد از هیچ کتابی را از روی جلد قضاوت نکند» نوشته دونا لئون با ترجمه سبا هاشمی‌نسب از سوی انتشارات چترنگ منتشر شده است.

دونا لنون، سال ۱۹۴۲ در نیوجرسی آمریکا متولد شد. او نویسنده مجموعه‌ای از رمان‌های جنایی با قهرمانان کمیساریو برونتی، کاراگاه مشهور ایتالیایی، است. رمان‌های پلیسی او همگی در ونیز یا در نزدیکی آن رخ می‌دهند. دونا لئون همه این رمان‌ها را به زبان انگلیسی نوشته است و با اینکه رمان‌هایش به سی‌وپنج زبان مختلف ترجمه شده و در سراسر دنیا به چاپ رسیده‌اند، به خواست خود او هیچ‌یک از آن‌ها به زبان ایتالیایی راه‌ نیافته‌اند.

لنون در سال ۲۰۰۰ موفق به کسب جایزه ادبی خنجر نقره‌ای از سوی انجمن نویسندگان جنایی شد و تایمز او را یکی از پنجاه جنایی‌نویس بر‌تر دنیا معرفی کرده است. او حدود سی سال در ونیز زندگی کرده و در دانشگاه‌های مختلف ایتالیا ادبیات انگلیسی تدریس کرده است. سال‌ها پیش از آن نیز در سوئد، عربستان سعودی، ایران و چین به تدریس زبان انگلیسی پرداخته است.

در خلاصه این کتاب آمده است: چند کتاب ارزشمند از کتابخانه معتبری در قلب ونیز ناپدید می‌شود. کارکنان کتابخانه بر این باورند که محققی آمریکایی آن‌ها را دزدیده است؛ اما برونتی به این نتیجه می‌رسد که او نمی‌تواند به تنهایی این کار را کرده باشد. طی بازجویی برخی از مراجعان مرموز کتابخانه، بروتنی در ورطه رازهای شوم بازار سیاه کتاب‌های عتیقه می‌افتد و وقتی پرونده وارد مرحله دهشتناک‌تری می‌شود، برونتی چاره‌ای به جز زیرو و کردن صفحاتی از گذشته، برای برملا کردن حقیقتی مخوف ندارد…

رمان «کمیسر برونتی یاد می‌گیرد هیچ کتابی را از روی جلد قضاوت نکند» نوشته دونا لئون با ترجمه سبا هاشمی‌نسب در ۳۰۰ صفحه و به قیمت ۲۷۰۰۰ تومان توسط انتشارات چترنگ منتشر شده است.

۵۸۲۴۳

inves بدون نظر ۸ بهمن ۱۳۹۶