تبلیغات
تبلیغات تبلیغات

موز خارق‌العاده ژاپنی که پوستش را هم می‌شود خورد، دانه‌ای ۲۶٬۰۰۰ تومان ...

به گزارش خبرآنلاین، این موز که در مزرعه «D&T» واقع در ایالت اوکایامای ژاپن تولید شده، «Mongee» نام گرفته است که در زبان ژاپنی «خارق‌العاده» معنی می‌دهد. روش تولید این موز جدید، «بیدارسازی به کمک ذوب از انجماد» نام دارد و طی آن، ابتدا درخت موز در دمای زیر صفر رشد می‌کند؛ سپس آن را گرم می‌کنند تا یخ‌هایش ذوب شود و دوباره آن را در خاک می‌کارند. این همان روشی است که تصور می‌رود برای گیاهان در عصر یخبندان اتفاق افتاده است.

فرآیند انجماد، رشد سریع‌تر درختان موز را هم به همراه دارد. در شرایطی که ۲ سال طول می‌کشد تا درخت موز در مناطق حاره‌ای به باردهی برسد، در روش «بیدارسازی به کمک ذوب از انجماد» فقط ۴ ماه لازم است تا درخت موز به شرایط مناسب برای میوه‌دهی برسد.

پوست موز دارای برخی مواد مغذی است و در برخی کشورها آن را هم علاوه بر میوه موز می‌خورند؛ اما بدن به‌سختی می‌تواند مواد مغذی درون پوست موز را استخراج و جذب کند. کسانی که موز مونجی را امتحان کرده‌اند، می‌گویند که پوست موز مونجی، باریک‌تر از موزهای معمولی است، بافت عجیبی هم ندارد و مزه خاصی هم نمی‌دهد.

به رغم رشد سریع و شرایط مناسب برای تولید پرمحصول، موز مونجی در ژاپن بسیار نایاب است. این محصول فقط در برخی سوپرمارکت‌های بزرگ ژاپن عرضه می‌شود و سهمیه هر فروشگاه هم ۱۰ موز در هفته است. عجیب‌تر از همه، قیمت بالای این میوه است که دانه‌ای ۵٬۷۵ دلار (تقریبا ۲۶ هزار تومان) قیمت‌گذاری شده است.

منبع: نیوزویک

۵۴۵۴

inves بدون نظر ۸ بهمن ۱۳۹۶