تبلیغات
تبلیغات تبلیغات

لایحه بودجه ۹۷ به صحن مجلس رسید/دردسر برف برای نمایندگان/تصویب کلیات لایحه بودجه ...

به گزارش خبرآنلاین، لایحه بودجه ۹۷ امروز هشتم بهمن ماه به صحن علنی مجلس رسید. در ابتدای جلسه علنی علی لاریجانی اظهار داشت: جلسه علنی امروز به دلیل استماع گزارش رئیس کمیسیون تلفیق در مورد روند بررسی لایحه بودجه در این کمیسیون و همچنین بررسی برخی موضوعات بودجه‌ای با تأخیر آغاز شد.

اما عضو هیات رئیسه مجلس جزئیات بیشتری از این تاخیر به شروع کار را عنوان کرده است. وی در گفتگویی که با خانه ملت داشته با اشاره به برگزاری صحن غیر رسمی امروز (یکشنبه، ۸ بهمن ماه) مجلس شورای اسلامی به علت نرسیدن تعداد نمایندگان به حد نصاب یعنی بیش از دو سوم، گفت: به علت بارش برف و توقف برخی پروازها، حضور نمایندگان در صحن علنی با تأخیر مواجه شده است.

وی افزود: صحن به صورت غیررسمی در حال برگزاری بوده و غلامرضا تاجگردون رئیس کمیسیون تلفیق لایحه بودجه ۹۷، در حال ارائه گزارشی از بررسی این لایحه در صحن است.

عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: به محض به حد نصاب رسیدن تعداد نمایندگان در صحن، جلسه به صورت رسمی و علنی ادامه می یابد.

تصویب کلیات بودجه ۹۷ در فراکسیون امید
همچنین کلیات لایحه بودجه کل کشور سال ۹۷ در فراکسیون امید تصویب شد.

سیده فاطمه ذوالقدر با اعلام این خبر به ایسنا گفت: اعضای فراکسیون امید در جلسه صبح امروز (یکشنبه) خود کلیات لایحه بودجه کل کشور سال ۹۷ را مورد بررسی قرار دادند و پس از بحث و گفت‌وگو درباره آن به کلیات لایحه بودجه رای دادند.

وی افزود: البته در لایحه علیرغم موارد مثبتی که وجود دارد، ایراداتی هم هست اما ما معتقدیم این ایرادات در جریان بررسی جزئیات بودجه قابل اصلاح است، لذا فراکسیون امید با کلیات لایحه بودجه ۹۷ موافقت کرد.

بررسی بودجه لایحه ۹۷ در دستور کار جلسه علنی امروز (یکشنبه) مجلس قرار دارد.

۲۹۲۹