تبلیغات
تبلیغات تبلیغات

از آسیب‌دیدن بازیگر خارجی در ایران تا تکذیب خبر توقیف یک نمایش ...

حالا بعد از بازدید وزیر بهداشت و رئیس‌دفتررئیس‌جمهوری، محمد نهاوندیان معاون اقتصادی رئیس جمهوری به تماشای «اپرای خیام» بهروز غریب‌پور نشست. حجت‌الاسلام مازنی نماینده مجلس شورای اسلامی هم راهی پارک شهر و تالار سنگلج شد تا بیننده نمایش «ابوبکر محمدی فاطمه محمدی» باشد.

پای سفرا هم البته به جشنواره باز شد، مثلاً سفیر ترکیه که میهمان نمایش «کوکوی کبوتران حرم» به کارگردانی افسانه ماهیان بود. مشهدی‌ها هم در جشنواره با نمایش «پیانیستولوژی» حسابی غوغا کردند. نمایشی که داستانی از قرون وسطی را روایت می‌کرد. دخالت کلیسا و برخوردهای قهری‌اش با علم و هنر و انتقادهایی که به این موضوع در نمایش می‌شد نظر مخاطبان زیادی را به خودش جلب کرد. شاید به این خاطر که این نمایش از شهری می‌آمد که در آن برگزاری کنسرت ممنوع و فعالیت‌های هنری با اما و اگرهای بسیاری روبه‌رواست.

بازار شایعات و خبرسازی هم داغ بود. خبر رسید که نمایش «بلک لایت لند» با دستور وزیر ارشاد و حوزه نظارت بر هنرهای نمایشی توقیف شده است. خبری که البته تکذیب شد تا همچنان دوشنبه ۹ بهمن این نمایش در تالار چهارسو به روی صحنه برود. نمایش «شگ» کاری از کشور سوئیس دیگر نمایشی بود که اجرای آن منتفی شد. چون کارگردان – بازیگرش دچار آسیب دیدگی شده است.

۵۸۲۴۱

inves بدون نظر ۸ بهمن ۱۳۹۶