تبلیغات
تبلیغات تبلیغات

لاریجانی: دشمن قصد دارد روحانیون را کنار بزند ...

به گزارش خبرآنلاین، علی لاریجانی که به استان قم سفر کرده است، در نشست با اعضای ستاد برگزاری کنگره شهدای روحانی استان قم، گفت: برگزاری کنگره شهدای روحانی کار خوبی است، چرا که روحانیت در انقلاب و دفاع مقدس حضور موثری داشتند.

رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: تشکیل کنگره شهدای روحانی، عطر معنوی وسیعی در یک شهر و منطقه به وجود می آورد.

اهم صحبت های او به نقل از خبرگزاری ها از این قرار است: 

* روحانیت مهمترین نهادی است که دین و معارف اهل بیت را با خلوص به مردم رسانده است. ممکن است جریان های روشنفکری نیز در این زمینه ها کارهایی کرده باشند، اما این موضوعات به صورت موردی بوده است.

*روحانیت در هر مشکل و مسئله ای در کنار مردم بوده و شهدای روحانی نیز نقش مهمی در انقلاب و دفاع مقدس داشتند و دشمنان قصد دارند روحانیون را کنار بزنند و آنان را مورد آماج حملات قرار می دهند، بنابراین حقایق باید نشان داده شوند.

* جریان های روشنفکری در زمان تشکیل رژیم صهیونیستی نیز به این موضوع توجه نکردند و حزب توده نیز در آن سال ها از تشکیل این رژیم حمایت کرد و حتی در سال ۴۲ برخی افراد ملی در مقالاتشان می نوشتند “سرزمین اسرائیل” و به اسم “سرزمین فلسطین” اشاره ای نمی کردند.

*جریانی که با انحرافات مقابله می کرد جریان روحانیت بود و آیت الله کاشانی در این زمینه جلسات برگزار می کرد و پیشرو بود.

* اینکه نشان داده شود روحانیت در کنار مردم است، نکته خوبی است، همچنان که در زلزله اخیر کرمانشاه روحانیون در کنار مردم بودند.

* نقش روحانیون در ایجاد وحدت بی بدیل است، بنابراین هرگونه کمک به برگزاری کنگره شهدای روحانی استان قم باید انجام و از این موضوع حمایت شود.

 

۲۹۲۱۶