تبلیغات
تبلیغات تبلیغات

مریم کاظمی: تئاتر جادویی است که به قصه‌ها جان می‌بخشد ...

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، مراسم افتتاحیه بیست و چهارمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان در حالی صبح امروز پنجشنبه نهم آذر مجتمع فرهنگی و هنری بوعلی سینای همدان برگزار شد که کودکان تحت پوشش بهزیستی و مهدهای کودک تحت نظر این نهاد، مسئولان، هنرمندان و رضا فیاضی، هنرمند شناخته‌شده تئاتر کودک و نوجوان از مهمانان این مراسم بودند.

مراسم افتتاحیه جشنواره بیست و چهارم با اجرای حمیدرضا رضایی ( عمو حمید) و اجرای سرود توسط گروه سرود مدرسه باور آغاز شد.

فاضل عبادی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان و رییس جشنواره، نخستین سخنران مراسم بود. او گفت: «همدان اولین پایتخت این سرزمین است و خوشحالیم که برگزاری برنامه‌های فرهنگی و هنری برای کودکان و نوجوانان با نام این شهر عجین شده است.»

او افزود: «همدان، شهری کهن است و جایگاهی رفیع دارد و جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان با نام همدان شناخته می‌شود.»

رییس بیست و چهارمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان ضمن تبریک به مناسبت هفته وحدت و ابراز همدردی با کودکان و نوجوانان زلزله‌زده کرمانشاه، پیام وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به این جشنواره را قرائت کرد.

در ادامه، مجری برنامه از مریم کاظمی، دبیر جشنواره درخواست کرد روی صحنه حاضر شود و به صورت نمادین کیک تولد جشنواره بیست و چهارم را برش بزند.

سپس مریم کاظمی با سلام به بچه‌ها صحبت‌های خود را آغاز کرد. او با بیان این که افتخار می‌کند که در شهر همدان است، گفت: «در چند روز گذشته و سفرهایی که به همدان داشتم، شما جزو بهترین میزبان‌ها بودید.»

کاظمی خطاب به کودکان حاضر در مراسم گفت: «امروز بیست و چهار سالگی جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان را جشن می‌گیریم.»

دبیر جشنواره بیست و چهارم با دعوت از کودکان و نوجوانان برای حضور در سالن‌های نمایش، افزود: «بازی کنید، قصه بخوانید و تئاتر ببینید.»

کاظمی با بیان این‌که حسن کچل، رستم و سهراب، نخودی و… از قصه‌ها و قهرمانان کودکی ما هستند خاطرنشان کرد: «تئاتر جادوئی است که به قصه‌ها جان می‌بخشد.»

اجرای نقالی «رزم رستم و سهراب» توسط کودکان، بخش دیگری از مراسم افتتاحیه بود که مورد استقبال حاضران قرار گرفت.

در بخش بعدی برنامه، سیدسعید شاهرخی، معاون سیاسی امنیتی استاندار همدان پشت تریبون قرار گرفت و ضمن همدردی با کودکان زلزله‌زده غرب کشور گفت: «این جشنواره متعلق به کودکان و نوجوانان همه ایران است.»

او با بیان این که با هنر تئاتر می‌توان ارزش‌ها و مفاهیم والای تربیتی را به کودکان و نوجوان ارائه کرد، برگزاری این جشنواره را به فال نیک گرفت.

رضا فیاضی، هنرمند پیشکسوت تئاتر، سینما و تلویزیون هم در ادامه برنامه روی صحنه حاضر شد و ضمن ابراز خرسندی از برگزاری جشنواره در همدان، از خانواده‌ها برای حضور در سالن‌های نمایش دعوت کرد. او گفت: «یکی از بزرگترین رویداد هنری دنیا برای بچه‌ها در همدان در حال برگزاری است.»  فیاضی ابراز امیدواری کرد این جشنواره به بهترین شکل ممکن برگزار شود.

اجرای پانتومیم، موسیقی زنده، اجرای نمایش … از دیگر بخش‌های مراسم افتتاحیه بود. این مراسم به صورت زنده از شبکه سراسری «شما» و شبکه استانی همدان پخش شد.

بیست و چهارمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان از ۱۰ تا ۱۵ آذر در همدان برگزار می‌شود.

۵۷۲۴۲

inves بدون نظر ۹ آذر ۱۳۹۶