تبلیغات
تبلیغات تبلیغات

انتظار باهنر از حوزه علمیه: راهی برای افزایش وحدت ارایه دهید/برخی می‎خواهند تفکر ...

محمدرضا باهنر صبح امروز در دیدار دبیران و اعضای شورای مرکزی جامعه اسلامی مهندسین کشور با آیت‌الله سعیدی که در سالن محراب آستان کریمه اهل‌بیت (س) برگزار شد، پیروزی جبهه مقاومت را مدنظر قرار داد و اظهار داشت: با به زیر کشیده شدن پرچم کفر، به حمدالله روحیه خوبی به جامعه تزریق شد که این پیروزی را باید به سردار حاج قاسم سلیمانی و مقام معظم رهبری تبریک گفت.
وی با بیان اینکه تفکر داعش هنوز ادامه دارد، افزود: حکومت ظاهری داعش به اعماق تاریخ پیوسته شده است، اما عده‌ای به دنبال زنده نگه‌داشتن تفکر آنان هستند.
دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین کشور به جنگ‌های نیابتی در منطقه اشاره و عنوان کرد: با توجه به اینکه کشورهایی مانند آمریکا و اسرائیل جنگ‌های نیابتی را راه‌اندازی کرده‌اند و کشوری مانند عربستان سعودی هم از آنان اطاعت می‌کند، جهان اسلام با وضعیت ناگواری روبه‌رو شده است.
وی تصریح کرد: انتظار ما از جامعه علمی اسلامی به‌ویژه حوزه علمیه این بوده که راه‌حل‌هایی را برای افزایش وحدت ارائه دهند تا جهان اسلام آماده پذیرش حکومت عدل امام عصر (عج) شود.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه ۳۰ سال از تأسیس جامعه اسلامی مهندسین می‌گذرد، خاطرنشان کرد: جامعه مهندسین کشور در طول این ۳۰ سال خط و مشی ثابت مانند همگرایی و همراهی با حوزه علمیه داشته و تلاش کرده بین فرهیختگان جامعه گفت‌وگوی مدیرانه‌ای را دنبال کند.
وی به سیاست‌های مجموعه دبیران و اعضای شورای مرکزی جامعه اسلامی مهندسین کشور اشاره و ابراز کرد: سیاست‌های مجموعه و اعضای مرکزی جامعه اسلامی مهندسین کشور پرهیز از تندروی و متعادل حرکت کردن است تا بیشتر بتوانیم با همدلی کار کنیم و وحدت را افزایش دهیم.
۲۷۲۱۵