تبلیغات
تبلیغات تبلیغات

تویوتا کمری در مقابل هوندا آکورد؛کدام یک بهتر است؟ ...

به گزارش خبرآنلاین به نقل از پدال،هوندا آکورد و تویوتا کمری سدان های خانوادگی محبوبی هستند که برای مدل سال ۲۰۱۸ نسل جدید آن‌ها عرضه شده است. هر دو خودرو در آمریکای شمالی پرفروش بوده و دلیل خوبی هم برای این کار وجود دارد: هر دو سدان ژاپنی برای قابلیت اعتماد مثال‌زدنی، لیست تجهیزات مناسب و دوستدار خانواده بودن شناخته شده‌اند.

مقایسه تویوتا کمری و هوندا آکورد
موضوع جالب اینکه هوندا در نسل جدید آکورد استفاده از پیشرانه ۶ سیلندر را کنار گذاشته اما نسل جدید تویوتا کمری هنوز هم گزینه پیشرانه ۶ سیلندر را پیش روی خریداران قرار می‌دهد. آکورد جدید گیربکس ۱۰ سرعته اتوماتیک داشته و این گیربکس همراه با یک پیشرانه ۴ سیلندر ۲ لیتری توربو انجام وظیفه می‌کند. پیشرانه یاد شده قدرت ۲۵۲ اسب بخاری و گشتاور ۳۷۰ نیوتون متری دارد. نسخه پایه آکورد جدید از پیشرانه ۴ سیلندر ۱٫۵ لیتری توربو با خروجی ۱۹۲ اسبی و یک گیربکس CVT استفاده می‌کند.

اما از طرف دیگر برای مقایسه‌ای بهتر نسخه‌ای از تویوتا کمری را در برابر آکورد جدید قرار داده‌ایم که از پیشرانه ۴ سیلندر ۲٫۵ لیتری با قدرت ۲۰۳ اسب و گشتاور ۲۴۹ نیوتون متر استفاده می‌کنیم. البته همان‌گونه که گفتیم می‌توان پیشرانه ۶ سیلندر ۳٫۵ لیتری را نیز در کمری انتخاب کرد. هر دو پیشرانه کمری به یک گیربکس ۸ سرعته متصل می‌شوند.

خب هر دو سدان محبوب ژاپنی وارد نسل جدید خود شده‌اند و رقابت این خودروها سخت‌تر از هر زمان دیگری شده است. کمری پرفروش‌تر از آکورد است اما این فاصله خیلی زیاد نیست و هر دو خودرو ویژگی‌های ممتازی دارند. انتخاب شما کدام است: کمری متحول شده یا آکورد بهبود یافته؟!

۵۴۵۴

inves بدون نظر ۸ آذر ۱۳۹۶