تبلیغات
تبلیغات تبلیغات

ثبت رکوردی تازه در میزان فروش کتاب

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، در ششمین روز از اجرای طرح پاییزه کتاب که با مشارکت ۸۲۶ کتاب‌فروشی از ۳۱ استان کشور در حال برگزاری است، تعداد کتاب‌های فروش رفته تاکنون به ۱۹۱ هزار و ۸۱۲ نسخه رسیده است. این در حالی است که در طرح پاییزه کتاب در سال گذشته در بازه زمانی یک ماه، ۵۶۱ هزار و ۷۷۶ نسخه کتاب به فروش رفت.  

استان‌های تهران، اصفهان و قم به ترتیب با ۱۴۹، ۱۰۳ و ۹۱ کتابفروشی رتبه‌های اول تا سوم این طرح را بر اساس تعداد کتابفروشی‌های عضو به خود اختصاص داده‌اند که در استان تهران ۳۹ هزار و ۸۷۵ نسخه کتاب از سوی ۱۵ هزار و ۹۴۲ نفر خریداری شده است. همچنین استان اصفهان با ۱۰۳ کتابفروشی خود توانسته ۱۶ هزار و ۲۵۳ نسخه کتاب را به ۷ هزار و ۸۴ نفر به فروش برساند. همچنین چهار هزار و ۴۲۰ نفر در استان قم، ۹ هزار و ۸۰۸ نسخه کتاب را خریداری کرده‌اند.  

اجرای طرح پاییزه کتاب با شعار «هر ورقش دفتری است…» از دوم آذرماه آغاز شده است و از بین ۸۲۶ کتابفروشی فعال در این طرح ۶۳۱ کتابفروشی از مراکز استان‌ها و ۱۹۵ کتابفروشی‌ از شهرستان‌ها عضو طرح شده‌اند و علاقه‌مندان و خریداران کتاب می‌توانند با همراه داشتن کارت ملی به مدت ۲۰ روز در مراکز استان‌ها و تا ۳۰ روز در شهرستان‌ها به کتابفروشی‌های عضو طرح مراجعه و از تخفیف ۲۰ تا ۲۵ درصدی خرید کتاب در این طرح تا سقف ۱۰۰ هزار تومان استفاده کنند.

۵۷۲۴۳

inves بدون نظر ۷ آذر ۱۳۹۶