تبلیغات
تبلیغات تبلیغات

افزایش درآمد ۴۲ میلیارد تومانی در پالایشگاه

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین به نقل از روابط عمومی پارس جنوبی، ایرج خرمدل؛ مدیر پالایشگاه پنجم پارس جنوبی با بیان اینکه در سال جاری زمان تعمیرات اساسی فازهای ۹ و ۱۰ از برنامه ابلاغی نیز کمتر بوده است، گفت: طبق برنامه مصوب، بازه زمانی ۱۲ شهریور تا ۲ مهر برای تعمیرات فاز ۹ در نظر گرفته شده بود که این تعمیرات ۳ روز زودتر به پایان رسید.

وی افزود: برای فاز ۱۰ نیز بازه ۲۷ شهریور تا ۷ مهر برای تعمیرات پیش‌بینی شده بود که این تعمیرات نیز ۲ روز زودتر خاتمه پیدا کرده است.

خرمدل مهم‌ترین هدف از تعمیرات اساسی پالایشگاه را استمرار تولید و آمادگی کامل پالایشگاه در زمستان عنوان کرد و گفت: کاهش زمان تعمیرات علاوه بر افزایش تولید باعث درآمدزایی برای کشور نیز شده است.

به گفته مدیر پالایشگاه پنجم پارس جنوبی؛ راه‌اندازی زودتر از موعد فازهای ۹ و ۱۰ باعث تولید ۴۵ میلیون متر مکعب گاز طبیعی، ۳۷ هزار بشکه میعانات گازی و ۷۳۰ هزار تن اتان بیشتر شده است.

وی می‌گوید: به لحاظ ارزش ریالی نیز قیمت امروز این محصولات ۴۲۰ میلیارد ریال است که این تنها سود ناشی از کاهش بازه زمان تعمیرات است و در کنار این افزایش برداشت از مخزن مشترک نیز ارزش فراوانی دارد.

۳۵۲۲۴

inves بدون نظر ۷ آذر ۱۳۹۶