تبلیغات
تبلیغات تبلیغات

خاک‌سپاری پیکر اسلام‌شناس فرانسوی در مسیر زائران اربعین ...

به گزارش خبرآنلاین به نقل از واحد اطلاع رسانی آستان علوی، اسلام شناس مسلمان فرانسوی خانم ماری پیر والکمان که پس از مسلمان شدن نام (مریم ابوالذهب) را برای خود برگزیده بود در فانی را وداع گفت وبنا بر وصیتنامه اش در صحن مطهر علوی تشییع شد ودر حسینیه ای در جاده نجف کربلا در نزدیکی عمود شماره ۱۷۲ به خاک سپرده شد.

مریم ابوالذهب در سال (۱۹۵۲م) در خانواده ای کاتولیک به دنیا آمد و در سن ۱۸ سالگی به دین مبین اسلام گروید ومذهب اهل بیت (ع) را برگزید. وی فارغ التحصیل رشته علوم سیاسی از دانشگاه پاریس می باشد وسالها در موسسه ملی زبان‌ها و تمدن‌های شرقی پاریس (INALCO) بعنوان استاد وپژوهشگر فعال بود ودر زمینه روابط اجتماعی شیعیان وسنی های پاکستان وافغانستان مطالعات زیادی را ارائه کرد.

این استاد وپژوهشگر فرانسوی نقش فعالی در منعکس کردن وضعیت فاجعه آمیز ومظلومانه شیعیان پاکستان وافغانستان ایفا کرد وهمواره در فضای آکادمیک وتبلیغاتی غرب مظلومیت شیعیان پاکستان وافغانستان را مطرح می کرد، وطى سفرهاى خود به خاورمیانه چندین بار به زیارت عتبات عالیات مشرف شد وبا اساتید دانشگاهی ومراجع عظام نجف دیدار کرد ووصیت نمود پس از مرگش در مسیر زائران اربعین دفن شود.

/۶۲۶۲

inves بدون نظر ۱۹ آبان ۱۳۹۶