تبلیغات
تبلیغات تبلیغات

امام‌جمعه تهران: مردکی در آمریکا علیه ایران حرف‌های زشتی زد/ برادران کُرد با اسر ...

به گزارش خبرآنلاین آیت الله امامی کاشانی، امام جمعه موقت تهران در خطبه های نخست نماز جمعه این هفته با اشاره به اینکه خداوند در طول تاریخ و روی زمین انسانهای استثنایی را برگزید گفت: خداوند انسانهایی را که خلاصه بشریت هستند را برگزید.انسانهایی که عالم و خدای متعال را نشان می دهند. اینها استثنایی هستند که اسما خداوند در آنها جلوه کرده است.

اهم صحبت های او را به نقل از خبرگزاری ها بخوانید؛

* امروز به حضرت علی اکبر تعلق دارد، وقتی جوانان ما رهبری مانند علی اکبر دارند حیف است که همراه او نباشند. پسران و دختران جامعه الگوی خود را علی اکبر قرار دهید مقداری از معنویات او را در زندگی خود وارد کنید تا همیشه به تقوا و دوری از گناه پاکیزه باشید.

* وحدت در دل وقتی به وجود می آید که دلها به یک جا و آن خدا متوجه شود. این ممکن نیست مگر به شهادت یعنی باید انسانهایی باشند که در راه خدا ایثار کنند و الگو شوند. البته شهدا به تنهایی کافی نیست. اینها صف اول هستند و صفوف بعدی لازم است که صفوف بعدی باید به شهادت اعتقاد داشته باشند و بدانند که شهادت امری مهم است.

*اگر انسانیت باشد عدالت، امنیت، صفا، به همدیگر عواطف داشتن و حقوق یکدیگر را رعایت کردن و این نمی شود جز با شهادت اگر هر ارزشی را دنبال کنیم به حضرت حسین (ع) می رسیم.

*دفاع مقدس در کشور ما این همه ارزش ایجاد کرد و کشور را نجات داد، دشمن را مایوس کرد و این به خاطر مکتب شهادت و افتخار به آنها بود. صف پشت سر شهدا هم قبول داشتند و به امثال شهید حججی ها افتخار کردند. پدران و مادران و همسران و فرزندان شهیدان به شهدا بالیدند.

*این مکتب انسانیت را رشد داد، شهدا از هر جمعی بودند چه ارتش و سپاه ، اگر دنبال خون هایی که به زمین ریخته شد را بگیریم به گودال قتلگاه می رسیم. ایثار و شهادت است که برای امنیت تلاش می کند.

*مردکی که در آمریکا یاوه گفت و نسبت به ایران چنین حرف های زشت را زد در حقیقت این است که وی در برابر صف شهادت و شجاعت ها و از خود گذشتگی ها ایستاده همین صف آنها را عصبانی می کند این اراذل و اوباش که صهیونیست ها در کنار آنها هستند و عربستان هم از آنها حمایت می کنند از شهادت و شجاعت عصبانی هستند. وقتی می بینند ایستادگی وجود دارد عصبانی می شوند عصبانیت آنها نشان می دهد که چقدر اینها پست هستند. آنها می‌خواهند خاورمیانه جدیدی تشکیل دهند و مدام این شعار را سر می‌دهند و وقتی ایستادگی جهان را می‌بینند عصبانی می‌شود و این عصبانیت نشان می‌دهد که آنها چقدر پست هستند.

*در برجام دولت در برابر آمریکا ایستاده و رهبری هم فرمودند ما برجام را آتش می زنیم، این هم  ریشه در همین شهادت ها و ایستادگی ها دارد اگر شهادت نبود نمی توانستیم اینگونه محکم حرف بزنیم. 

*کسانی که مسئله همه پرسی را طرح کردند وصل به اسرائیل هستند اگر برادران و خواهران کرد به گردانندگان این رفراندوم وصل شده اید باید به آیندگان و فرزندان خود پاسخ دهید که کشور عراق را تجزیه کردید و چه جنگ هایی را رقم زدید. فریب این دروغگو ها را نخورید. با اسرائیل هم دست نشوید و بجنگید با کسانی که این برنامه را می چرخانند.

*عزت کشور ما به دست عنایت ولی عصر (عج) است و دست ایشان بر سر کشور است.وضعی که الان در کشور است یک فداکاری و ایثار می خواهد، به معلمان و اساتید و جوانان و دختران و پسران کشور عرض می کنم که شما در ایران اسلامی هستید، خوب درس بخوانید و دنبال گناه نروید، مکتب دین و اخلاق را تقویت کنید که کشور روی شانه شما ایستاده و شما شخصیت های آینده کشور هستید.

* آیت الله راستی کاشانی انسان خالصی بود که بعد از تبعید امام اولین کسی که به سراغ امام آمد مرحوم راستی کاشانی بود که آمد و گفت دور امام حلقه بزنیم و درس را آغاز کنیم.

 

۲۹۲۱۶