تبلیغات
تبلیغات تبلیغات

مقامات هواپیماییATR : مجوز افک را از آمریکا می‌گیریم ...

به گزارش خبرآنلاین،معاون فروش شرکت ATR در هندوستان، آفریقا و خاورمیانه در ابتدای این نشست با بیان اینکه خانواده هواپیماهای ATR برای پرواز در سراسر دنیا طراحی شده است، گفت: امیدواریم شاهد ادامه عملیات پروازی هواپیمای ATR در ایران باشیم. سیاست ما این است که این هواپیماها در سرتاسر کره زمین افراد را به یکدیگر مرتبط کند.
وی با بیان اینکه تاکنون از زمان انعقاد قرارداد فروش ۲۰ فروند هواپیمای ATR به ایران ایر،‌ ۶ فروند هواپیما تحویل داده شده است، گفت: هواپیماهای بعدی هم در راه هستند.
معاون فروش شرکت ATR در خاورمیانه، ادامه داد: ما متعهد به همکاری‌های دوجانبه با ایران ایر هستیم و از این قرارداد پشتیبانی می‌کنیم و می‌توانیم همکاری خود را با ایران ایر توسعه دهیم.
همچنین معاون بازرگانی شرکت ATR در خاورمیانه با اعلام اینکه همکاری با ایران ایر تا تحویل تمام هواپیماها ادامه خواهد داشت، گفت: اطمینان می دهم که خانواده ایران ایر بعد از ۴ ماه استفاده از این هواپیماها اشتیاق برای تحویل سایر ناوگان خود را داشته باشد.
وی با بیان اینکه هنگام ورود نخستین سری از هواپیماهای ای. تی. ار نیز اعلام کردیم که ای. تی. آر خود را متعهد به پشتیبانی می‌داند گفت: هم چنان متعهد مانده ایم و به دنیال گسترش برنامه همکاری خود با ایران هستیم.
وی در پاسخ به این سوال که آیا با خروج امریکا از برجام، تعهدات شما در قبال قرارداد با ایران ایر ادامه پیدا می کند، گفت: ما از ابتدا با چالش مجوز افک مواجه بودیم و مطمئن هستیم که پارامترهای شفافی وجود دارد و می‌دانیم چطور بر اساس پارامتر حرکت کنیم.
معاون بازرگانی ای. تی. آر با تاکید بر اینکه برجام موارد شفاف و روشنی درباره مجوزهای افک دارد، اظهارداشت: در حال حاضر ریسک در این قرارداد وجود دارد اما اطمینان داریم تا حد ممکن بتوانیم تحویل هواپیماها را ادامه دهیم.
وی ادامه داد: با آگاهی تمام از تصمیمات مقامات آمریکایی ما مجبور هستیم از زوایای مختلف به این قرارداد نگاه کنیم مراحل مختلفی در اخذ این تصمیمات وجود دارد و ما می‌توانیم از فرصت فعلی برای تحویل هواپیماها استفاده کنیم.
مدیر فروش شرکت ATR در خاورمیانه تاکید کرد: مجوز افک برای فروش هواپیمایی ATR در ایران تا سال ۲۰۱۸ اعتبار دارد بنابراین ما تا دو سال دیگر فرصت داریم تا ۲۰ فروند هواپیما را به صورت کامل تحویل دهیم.
وی هم چنین در پاسخ به سوال دیگری در خصوص زمان پشتیبانی های فنی از ایران گفت: بعد از فروش هواپیماها و تحویل کامل آنها متعهد به پشتیبانی هستیم.

۳۹۲۲۳

inves بدون نظر ۶ مهر ۱۳۹۶