تبلیغات
تبلیغات تبلیغات

برگزاری نشست تخصصی رسانه‌ای خزر در آستراخان روسیه ...

نمایندگان رسانه‌ای از ایران، روسیه، قزاقستان، جمهوری آذربایجان و ترکمنستان صبح پنجشنبه ششم مهر در نشست تخصصی پنج کشور کناره خزر دیدگاه‌های خود را برای خزر به عنوان میراث مشترک زیست بوم پنج کشور اعلام کردند.

بازتاب برنامه‌ها و مذاکرات انجام شده برای رسیدن کشورهای ساحلی به هدف تعیین رژیم حقوقی دریای خزر، حفظ محیط زیست و همکاری رسانه ها برای گسترش روابط دو و چند جانبه بر پایه این دریا از محورهای مورد توجه نشست اعلام شد.

هیات رسانه‌ای ایران از خبرنگاران استان گیلان و گلستان و همچنین علیرضا شیروی معاون امور خبرنگاران خارجی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اعضای هیات ایرانی در این نشست و همچنین اجلاس اصلی هستند که از عصر امروز آغاز می‌شود.

در بخش اصلی سومین همایش دو روزه رسانه ای خزر که با حضور ایگور برادچیکوف نماینده ویژه رییس جمهوری روسیه در امور این دریا و الکساندر ژیلکین استاندار آستراخان گشایش می یابد، مباحث مرتبط پیگیری خواهد شد. 

ارائه آثار در رابطه با مسائل دریای خزر نیز از دیگر بخش‌های این همایش است که خبرنگاران ایرانی نیز در آن شرکت دارند و پیش بینی می‌شود در این قسمت موفقیت کسب کنند.

هیات ایرانی در نشست سال گذشته موفق به کسب جایزه ویژه این بخش شده بود.

دریای خزر که افزون بر موقعیت حساس راهبردی و ارتباطی بین کشورهای ساحلی و همچنین زیست محیطی به عنوان بزرگترین دریاچه کره زمین بیش از ۱۲۰۰ کیلومتر طول و ۳۲۰ کیلومتر پهنه میانگین دارد، بر پایه پژوهش های انجام شده از حدود ۵۰‌ میلیارد بشکه نفت و ۲۵۷ تریلیون فوت ‌مکعب گاز طبیعی برخوردار است.  

 

۵۷۲۴۳

inves بدون نظر ۶ مهر ۱۳۹۶