تبلیغات
تبلیغات تبلیغات

مشاور رهبری:بساط جهنمی داعش در سوریه برچیده شد/دلنوشته اینستاگرامی ولایتی برای ش ...

سردار سرلشکر پاسدار سید یحیی رحیم صفوی عصر چهارشنبه در مراسم تشییع پیکر مطهر شهید مدافع حرم محسن حججی در میدان امام اصفهان افزود: شهید حججی نماد نسل دوم انقلاب و نمونه ای از هزاران جوان مومن، شجاع و انقلابی مردم ایران است که در مقابل تهدیدها و خطرها، آرام و شجاع تا لحظه شهادت ایستاده بود.
وی افزود: درود بر چنین مادرانی که در دامن پر از مهر و محبت و ایمان خود جوان های ۲۵ ساله ای همچون حججی را عازم جبهه ها کردند.

مشاور عالی و دستیار نظامی رهبر معظم انقلاب ادامه داد: شهید حججی محصول پیوند مکتب سرخ عاشورا و سبز مهدویت، حجت خدا در برابر چشم همگان و سرباز حسین بن علی و زینب کبری و سربازی از سربازان امام زمان(عج) است که در مقابل یزیدیان زمان و در جبهه مقاومت اسلامی برای دفاع از حریم حضرت زینب جان داد.
وی اضافه کرد: حماسه آفرینی شهدای مدافع حرم در جبهه مقاومت اسلامی، درس و سندی از تکامل معنوی و حماسی فرزندان نسل دوم و سوم انقلاب است.

مشاور عالی و دستیار نظامی مقام معظم رهبری گفت: به برکت خون شهدای مدافع حرم، بساط جهنمی داعش در سوریه و عراق برچیده شد و نوبت به حامیان اصلی آنها رسیده است و ملت ایران، حامیان تروریست را به خاک مذلت خواهند کشاند.
سرلشکر صفوی بیان کرد: همانطور که امام راحل فرموده بودند ‘راه قدس از کربلا می گذرد’ دیروز شهیدان کشورمان و ۲۳ هزار شهید استان اصفهان راه کربلا را باز کردند و امروز این نسل دوم و سوم انقلاب و شهدای مدافع حرم هستند که راه قدس را باز می کنند.
وی با بیان اینکه شهادت حججی این فرزند قهرمان مردم مومن و سلحشور نجف آباد، پرچم برافراشته ای در تاریخ حماسه آفرینی ملت ایران و خورشید درخشانی از عظمت فرهنگ شجاعت و تمدن نوین اسلامی و روحیه ظلم ستیزی و صهیونیست ستیزی شد، تصریح کرد: این شهادت تا ابد راه را بر ملت های مسلمان سوریه، عراق و یمن می گشاید.
وی با اشاره به حضور رهبر معظم انقلاب بر پیکر شهید حججی و دیدار با خانواده این شهید والامقام، اظهار کرد: این حضور، علاقه مندی و ارادت رهبر انقلاب به فرزندان نسل دوم و سوم انقلاب را نشان می دهد.

شهید مدافع حرم محسن حججی ۲۵ ساله اهل نجف آباد اصفهان از اعضای لشکر نجف اشرف سپاه پاسداران انقلاب اسلامی هنگام انجام ماموریت مستشاری در مرز عراق و سوریه از سوی مزدوران تکفیری گروهک داعش به اسارت درآمد و پس از ۲ روز به شهادت رسید.
شهید حججی از اعضای مؤسسه شهید احمد کاظمی بود که به محرومیت زدایی در مناطق فقیر کشور می پرداخت. از این شهید فرزندی ۲ ساله به یادگار مانده است.

حال و هوای دیگر محرم

علی اکبر ولایتی نیز  با انتشار تصویری از مراسم تشییع پیکر مطهر شهید والامقام محسن حججی در صفحه اینستاگرام خود نوشت:
‘ایام محرم امسال حال و هوای دیگری دارد با حضور پیکر مطهر شهید والامقام حججی که یادآور صحنه های کربلا شد برای ملت بزرگ و شریف ایران اسلامی. بدرقه غیور مردی از خیل یاران مدافع حرم و سربازان خیمه اباعبدالله الحسین (علیه السلام) که در میان شور و شعور مردمی قدرشناس و جمعیتی از دلسوزان و علاقه مندان به نظام، با عزت و افتخار تشییع شد.

به واقع این شهید عزیز نماد صلابت، شجاعت و ایثار است و نشانه ای از حقانیت نگاه جمهوری اسلامی ایران در دفاع از منطقه و حفظ و حراست از مرزها و اقتدار ایران اسلامی. که اگر نبود تدبیر رهبر معظم انقلاب، همراهی مردم بزرگ ایران، از جان گذشتگی سرداران و سربازان مدافع حرم، شهدا و همه ایثارگران، امروز باید شاهد حضور و تسلط تروریست ها و جریانات افراطی و تکفیری در منطقه، تضعیف و از بین رفتن دولت های قانونی و افزایش تهدید امنیتی برای اقتدار ایران می بودیم و هر آنچه امنیت و آرامش وجود دارد در سایه همین رشادت ها و فداکاری هاست.

و چه زیبا رهبر فرزانه انقلاب در وصف این شهید فرمودند که شهید حُجَجی را خدای متعال مثل یک حجّتی امروز در مقابل چشم همه گرفت امّا زیادند کسانی که این احساس، این انگیزه، این ایمان در آنها وجود دارد. این رویش های جدید انقلابی و اسلامی را نباید دستکم گرفت، اینها خیلی باارزشند، قدرشان را باید دانست.
امیدوارم خداوند متعال ما را همراه قدرشناس این عزیز شهید و همه سرداران ، سربازان و ایثارگران حفظ حریم اقتدار و امنیت این مرز و بوم قرار دهد.’

 

۲۹۲۱۶