تبلیغات
تبلیغات تبلیغات

فرمانده کل سپاه: داعش تا ۲ ماه دیگر نابود می‌شود /اسرائیل از اتفاقات منطقه می‌تر ...

سردار محمدعلی جعفری در مراسم بهره‌برداری از ۲۳۰ مسکن محرومین با مشارکت سپاه و کمیته امداد خمینی(ره) که امروز (۵ مهرماه) در اهواز برگزار شد، اظهار کرد: این مراسم در خصوص احداث منزل‌هایی برای مددجویان خوزستان برگزار شده و از همه فرماندهان و مدیران استانی که در این کار خیر تلاش کرده‌اند تشکر می‌کنم و امیدوارم این حرکت جهادی گسترده ادامه داشته باشد.

وی افزود: با توجه به مشکلات کشور، تحریم‌های دشمنان، عقب‌ماندگی‌ها و مشکلات معیشتی جامعه موضوع خدمت‌رسانی به مردم و معیشت و اشتغال‌زایی یک جهاد ویژه است در کنار جهاد فرهنگی، سیاسی و دفاعی که سپاه پاسداران مشغول آن است.

فرمانده کل سپاه با بیان اینکه طول کشیدن جنگ به مدت هشت سال دستاوردهای بزرگی داشت، اظهار کرد: بزرگترین دستاورد جنگ پیروزی مستضعفین و مظلومین تحت ستم بوده است. محور اصلی انقلاب اسلامی ایستادگی در برابر ظلم است.

جعفری بیان کرد: ایستادگی در برابر نظام سلطه با دستگیری از عاشورا و حرکت گسترده جوانان ما در منطقه مشخص است و تجلی آن در شهید حججی است که خداوند اراده کرد که این شهید نماد شود و معنای آن اقتدار اسلام، مکتب تشیع و مکتب عاشورا است.

وی گفت: فرهنگ شهادت در بین جوانان امروز ترویج شده و می‌بینیم که مدافعان حرم در نقطه درگیری که کیلومترها دورتر از مرز ایران است برای انقلاب اسلامی و در راستای مقاومت اسلامی از کشورهای مختلف در جبهه سوریه می‌جنگند زیرا می‌دانند که این جبهه ادامه همان جبهه حق و باطل است.

فرمانده کل سپاه تصریح کرد: اسرائیلی‌ها از اتفاقاتی که در منطقه رخ می‌دهد می‌ترسند و اخیراً‌ بیان کردند که ایران پیروزمندانه در مرزهای ما حضور دارد و در حال از بین بردن داعش است. آن‌ها این افراد را لشکر ایران می‌نامند ولی این‌ها لشکر اسلام هستند.

وی با اشاره به دستاورد دیگر دفاع مقدس افزود: پس از یک سال و هشت ماه با پس گرفتن مناطق تصرف شده، حتی یک وجب خاک از کشور به دست دشمن نماند و ادامه جنگ در خاک عراق بود.

جعفری تصریح کرد: نکته اساسی در دفاع مقدس تجربه جنگ مردمی و حضور مردم برای حل بحران‌های بزرگ ملی در کشور است که متأسفانه دولتمردان این موضوع را فراموش کرده‌اند و از به کار گرفتن مردم برای حل مشکلات بزرگ و بحران‌ها در اقتصاد مقاومتی عاجزند.

فرمانده کل سپاه بیان کرد: دستاورد دیگر دفاع مقدس تثبیت و محکم شدن نظام اسلامی است که در جنگ اتفاق می‌افتد و دقیقاً برخلاف هدف دشمن بود. همچنین خودکفایی در توان دفاعی و امنیتی دستاورد مهم دیگر است.

وی عنوان کرد: مردم در انقلاب اسلامی مقاوم بودند ولی با جنگ مقاوم‌تر شدند و همه دنیا متوجه شدند که اگر همه کشورها با تجهیزات مدرن در برابر یک کشور بایستند، یک کشور با ایستادگی و اتکا به خود پیروز می‌شود و باید این درس را بین کشورهای دیگر اشاعه داد.

جعفری گفت: انقلاب‌های نصفه و نیمه مثل انقلاب مصر که نخواستند از تجربیات انقلاب اسلامی ایران استفاده کنند، نتیجه‌ای جز شکست نخواهد داشت و می‌بینیم که اعضای انقلاب مصر دستگیر شدند.

فرمانده کل سپاه گفت: داعش که یک توان بسیار خطرناک بوده که از درون اسلام سرمایه‌گذاری کرده بود و هدف‌شان تصرف سرزمین‌های اسلامی و برپایی حکومت بود. اکنون داعش پس از پنج سال در حال جمع‌آوری و نابودی است. ان‌شاءالله همانطور که حاج قاسم سلیمانی قول داده‌اند داعش تا دو ماه دیگر جمع می‌شود.

وی تصریح کرد: خانواده شهدا و جانبازان بزرگترین ذخیره سرمایه معنوی هستند که هر کشوری از این ذخیره‌های بی‌نظیر برخوردار نیست. این فرهنگ از عاشورا برگرفته و در حال گسترش است.

جعفری گفت: توسعه به سبک غربی در کشور ما جواب نمی‌دهد و باید بومی باشد همانطور که در جنگ عملیات بیت‌المقدس به صورت کلاسیک اجرا نمی‌شد، در توسعه کشور نیز نگاه باید بومی باشد.

۲۹۲۱۹