تبلیغات
تبلیغات تبلیغات

ویژه برنامه‌های شبکه ۴ در تاسوعا و عاشورای حسینی ...

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، شبکه چهار سیما به مناسبت تاسوعا و عاشورای حسینی ویژه برنامه هایی را به شرح ذیل تدارک دیده است:

در روز تاسوعای حسینی، شنبه ۸ مهرماه ساعت ۸ صبح مستند داخلی «دلدادگان حسین» پخش خواهد شد. دلدادگان حسین مستندی از امور بین الملل است که نگاهی به فعالیت هیئت متوسلین به اهل البیت (ع) در انگلیس و چگونگی برپایی  مراسم عزا در ماه  محرم- درست کردن چای و غذای نذری – مداحی – سینه زنی و موعظه و… دارد.

تله فیلم «انگشتر» نیز شنبه به کارگردانی سیدجمال سیدحاتمی داستان جوانی به نام یونس است که انگشتری پیدا کرده و در صدد نگهداری آن به عنوان وسیله ای برای شانس و اقبال است و حوادث متعددی که در خیال او آفریده می شوند… . این تله فیلم تلویزیونی شنبه ساعت ۱۰ و ۱۸:۳۰ پخش می شود.

«عاشورا در رامیان» عنوان مستند دیگری است که شنبه ساعت ۱۲:۱۵ روی آنتن خواهد رفت. این مستند به کارگردانی محمد فنایی مراسم عزاداری روز عاشورا و شام غریبان در شهر رامیان در گلستان را به تصویر می کشد.

مستند «عاشورا در خوسف» ساخته محمد عبداللهی، برگزاری مراسم ماه محرم در شهر خوسف در خراسان جنوبی شامل مراسم عاشورا، نخل گردانی، بیل زنی،خواندن اشعار و تهیه غذای نذری را شامل می شود و یکشنبه ساعت ۱بامداد روی آنتن خواهد رفت.

تله فیلم تلویزیونی بسیار دیدنی «تنهایی» با بازی شهاب حسینی روز عاشورا، یکشنبه ۹مهر ماه ساعت ۱۰ و ۲۰:۳۰ پخش خواهد شد.

مجموعه «مختارنامه» در قالب برنامه مستند «یک فیلم یک حقیقت» مختارنامه» در کنار تصاویر پشت صحنه مجموعه «مختارنامه»، گفت و گو ها و قسمت هایی منتخب از مختارنامه به تصویر کشیده شده است . بخصوص این که بر بخش جلوه های ویژه مختارنامه و نحوه ساخت  برخی صحنه های آن مانند صحنه کابوس مختار و یا بیرون آمدن لشکر او از دل زمین توجه خاصی شده است. در این برنامه با بازیگران، کارگردان و عوامل دست اندرکار تهیه این مجموعه مصاحبه شده است که هرشب ساعت ۲۳ پخش خواهد شد.

مجموعه مستند ترکیبی «سلسبیل» در مورد ماه محرم و امام حسین (ع)  میباشد و مصاحبه با شاعران هنرمندان و مردم در مورد واقعه عاشورا و تاثیر واقعه عاشورا در آثار هنری و  زندگی روز مره  آنها را به تصویر کشیده است و در انتها  ارزق بن حارث از سپاهیان دشمن را معرفی  و نقش او را در واقعه عاشورا بیان می کند در روزهای شنبه، یکشنبه و سه شنبه هفته آینده ساعت ۲۲ از شبکه چهار پخش خواهد شد.

 پخش برنامه های کتیبه های اشک، اهل سوگ، سریال «آخرین دعوت» و سایر ویژه برنامه های ایام محرم نیز در هفته آینده ادامه خواهد داشت.

۵۸۲۴۴

inves بدون نظر ۴ مهر ۱۳۹۶