تبلیغات
تبلیغات تبلیغات

هشدار به مردم درباره ذبح غیرمجاز دام

کریم امیری، معاون دفتر بهداشت و مدیریت بیماری دامی سازمان دامپزشکی با اشاره به شیوع مجدد تب کریمه کنگو اظهار کرد: طبق روال همه ساله بیماری از اوایل اردیبهشت ماه آغاز و تا اواخر تابستان ادامه دارد.

وی افزود: براساس آخرین آمار وزارت بهداشت تا پایان شهریور از ۱۲۰ نفری که مبتلا به این بیماری شدند، ۸ نفر از آنها جان خود را از دست داده اند.

امیری با اشاره به اینکه ۱۳ استان کشور درگیر این بیماری بودند، گفت: آمار فوتی ها تنها مربوط به استان های کرمانشاه، مازندران، اصفهان، هرمزگان،خراسان رضوی، فارس و سیستان و بلوچستان است و خوشبختانه در ۵ استان یزد، گیلان، لرستان، اردبیل و کرمان مورد فوتی نداشتیم.

معاون دفتر بهداشت و مدیریت بیماری دامی سازمان دامپزشکی ادامه داد: از مردم تقاضا داریم که در ایام محرم گوشت مورد نیاز خود را از قصابی و مراکز مجاز خریداری کنند و از کشتار غیرمجاز دام در معابر اجتناب کنند.

به گفته وی، در ایام تاسوعا و عاشورای حسینی انتظار می رود که مردم جهت نذورات خود گوسفند مورد نیاز را از کشتارگاه های مجاز خریداری کرده و پس از نگهداری ۲۴ ساعته در پیشسرد اقدام به توزیع کنند.

این مقام مسوول با بیان اینکه مردم هشدارها را جدی بگیرند، افزود: با ذبح غیرمجاز دام در دامداری ها علاوه بر شیوع تب کریمه کنگو، احتمال انتقال بیماری تب مالت وجود دارد.

۳۵۲۲۵

inves بدون نظر ۳ مهر ۱۳۹۶