تبلیغات
تبلیغات تبلیغات

این خودروی خورشیدی اندازه یک توستر انرژی مصرف می‌کند! ...

به گزارش ایسنا و به نقل از گیزمگ، این خودرو که ظرفیت چهار سرنشین را دارد تحت نظارت تیم “سان سوئیفت”(Sunswift) تولید شده و قرار است در مسابقات جهانی فناوری‌های خورشیدی “بریجستون”(Bridgestone)‌ در ۸ اکتبر سال جاری میلادی نیز شرکت کند.

در این مسابقات ۴۷ تیم از ۲۱ کشور شرکت می‌کنند. بر روی بدنه این خودرو که “وایولت”(Violet) نام دارد، ۲۸۴ سلول خورشیدی میکروکریستالی تعبیه شده است که توان خروجی مفید آنها مجموعا ۱٫۱ کیلووات است و تاکنون مسافتی در حدود ۴۳۰۰ کیلومتر را پیموده است، هر چند که در مسابقات پیش رو قرار است مسافتی در حدود ۳۰۲۱ کیلومتر پیموده شود.

این خودرو که از دسته خودروهای نسل ششم محسوب می‌شود موفق شده است به رکورد سریع‌ترین خودروهای برقی خورشیدی در سال‌های ۲۰۱۱ و ۲۰۱۴ دست پیدا کند.

“سیمبا کوستلر”(Simba Kuestler) سرپرست تیم سان‌سوئیفت گفت: وایولت به خانواده خودروهای “سدان”(صندوقدار) شباهت زیادی دارد اما با این تفاوت که به اندازه یک توستر چهار تکه برق مصرف می‌کند و همچنین امکانات رفاهی و تهویه مطبوع در آن تعبیه شده است.

وی افزود: سیستم مسیریابی، دوربین و حسگر دنده عقب و وای‌-فای در وایولت وجود دارد و فضای داخل اتاق آن نیز بسیار مناسب است.

حداکثر سرعت این خودرو ۱۳۰ کیلومتر بر ساعت است و اگر قرار باشد صرفا از نیروی سلول‌های خورشیدی استفاده شود باید با سرعتی کمتر از ۶۰ کیلومتر بر ساعت استفاده کرد.

حداکثر مسافتی که می‌توان با استفاده از این سلول‌ها پیمود ۸۰۰ کیلومتر است و باتری لیتیوم-یونی که در آن تعبیه شده ۴۰۰ کیلومتر به مقدار قبلی می‌افزاید.

این خودرو دو موتور ۱٫۵ کیلوواتی دارد که بازدهی ۹۸ درصدی دارند و در سرعت ۱۱۰ کیلومتر بر ساعت تکانه‌ای در حدود ۹۰ نیوتن‌متر را تولید می‌کند.

استفاده از شاسی فیبرکربنی ترکیب شده با آلومینیوم سبب سبکی قابل توجه این خودرو و رسیدن وزن آن به ۳۸۰ کیلوگرم شده است.

۵۴۵۴

inves بدون نظر ۳ مهر ۱۳۹۶