تبلیغات
تبلیغات تبلیغات

صادرات سنگ پای ایرانی به هشت کشور

ارزش این حجم صادرات ۹۵۶میلیون و ۲۴۵ هزار ریال معادل ۲۹ هزار و ۴۵۴ دلار بود.

همچنین براساس آخرین آمار تجارت خارجی، در پنج ماهه نخست امسال سه هزار و ۳۹۰ تن شامپو به ارزش ۶ میلیون و ۱۹۵ هزار دلار از کشور صادر شد.

پاکستان، جمهوری آذربایجان، ارمنستان، افغانستان، تاجیکستان، ترکمنستان، عراق، اتریش، کویت، هلند، بحرین، استرالیا و امارات خریدار شامپو ایرانی بودند.
در همین مدت نیز ۴۳هزار و ۳۸۷ کیلوگرم آسانسور با ارزش پنج میلیارد و ۲۱ میلیون و ۲۲۳ هزار ریال معادل ۱۵۴ هزار و ۲۶۷ دلار به گرجستان، عراق، اوکراین و افغانستان صادر شد.

به گزارش ایرنا طبق آخرین آمار گمرک، میزان صادرات در پنج ماهه امسال در مقایسه با پارسال پنج درصد کاهش و میزان واردات در همین دوره بیش از ۱۶ درصد افزایش یافت.

حجم تجارت خارجی غیر نفتی ایران تا ابتدای شهریورماه نسبت به مدت مشابه پارسال ۵٫۳۴ درصد بزرگ‌تر شد.

مجموع ارزش صادرات و واردات ایران در مدت پنج ماه به ۳۶ میلیارد و ۶۳۵ میلیون دلار رسید که این رقم ۵٫۳۴ درصد بیشتر از مدت مشابه پارسال است. مجموع تجارت خارجی ایران در پنج ماهه نخست پارسال ۳۴ میلیارد و ۷۷۸ میلیون دلار بود.

در پنج ماهه امسال ۱۹ میلیارد و ۴۴۲ میلیون دلار انواع کالا وارد کشور شد که در مقایسه با مدت مشابه پارسال ۱۶٫۴۹ درصد افزایش نشان می‌دهد. این رقم در ماه گذشته ۲۳٫۹۷ درصد بود.

مجموع صادرات غیرنفتی ایران در پنج ماهه نخست به ۱۷ میلیارد و ۱۹۳ میلیون دلار رسید که در مقایسه با مدت مشابه پارسال ۴٫۹۵ درصد کاهش نشان داد. این رقم در ماه گذشته ۹٫۵۴ درصد بود.

 

۳۹۲۲۴

inves بدون نظر ۲ مهر ۱۳۹۶