تبلیغات
تبلیغات تبلیغات

تصاویر رکوردشکنی لندرور با کشیدن قطار جاده‌ای ۱۱۰ تنی! ...

 


به گزارش خبرآنلاین به نقل از سیناپرس، در این آزمایش رکوردشکن، یک خودروی دیسکاوری TD6 توانست یک قطار جاده ای ۱۱۰ تنی را در جاده های استرالیا بکسل کند. قطار‌های جاده‌ای بیشتر در مناطق آمریکای جنوبی و شمالی و استرالیا دیده می‌شوند. این قطارهای جاده‌ای از ترکیب چندین تریلر به پشت هم ساخته می‌شوند. این دستاورد توانست رکورد سال قبلی لندرور را بشکند.

قطارهای جاده ای استرالیایی به طولانی ترین، بزرگترین و سنگین ترین نوع خودروهای حمل در جهان معروف هستند. حرکت این خودروها در مناطق شهری ممنوع بوده و باید از مناطق دورافتاده اوت بک استرالیا رفت و آمد کنند. طول این خودروها ۵۳٫۵ متر است.

قطار زمینی بکسل شده توسط دیسکاوری اما از طول بیشتری برخوردار بود. از لحاظ قانونی این خودروها می توانند چهار تریلر را به دنبال خود بکشند اما دیسکاوری در آزمایش خود یک قطار زمینی هفت تریلری به همراه یک تراکتور ۱۲ تنی را بکسل کرد که ترمز هیدرولیکی تریلرها را بر عهده داشت.

رکورد بکسل سال گذشته ۱۰ تن کمتر از امسال بود که توسط خودروی اسپرت دیسکاوری کشیده شده بود. خودروی جدید لندرور امسال توانست این غول ۱۱۰ تنی را با سرعت ۴۴ کیلومتر در ساعت برای مسافت ۱۶ کیلومتر بکسل کند.

وزن خودروی دیسکاوری TD6 با قدرت ۲۵۵ اسبب بخار و گشتاور ۶۰۰ نیوتن متر، ۳۵۰۰ کیلوگرم است اما برای آزمایش اخیر، نیازی به انجام تغییرات چشمگیر نداشت.

۵۴۵۴ 

inves بدون نظر ۱ مهر ۱۳۹۶