تبلیغات
تبلیغات تبلیغات

مشخصات فنی موشک بالستیک خرمشهر که ایران رونمایی کرد/قابلیت حمل چند کلاهک جنگی ت ...

به گزارش خبرآنلاین،موشک بلندر برد و بالستیک خرمشهر با برد ۲۰۰۰ کیلومتری خود قابلیت حمل کلاهک تا ۱۸۰۰ کیلومتر را دارد. نکته مهم این است که این موشک می تواند به جای یک کلاهک، چند کلاهک جنگی حمل کند.  سردار حسین دهقان وزیر  وقت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح پیش از این گفته بود که موشک غدیر، موشک سوخت جامد برد بلند، موشک سجیل، موشک جامد برد بلند با دقت اصابت بالا و موشک خرمشهر با دقت اصابت بالا با برد بلند از دستاوردهایی خواهد بود که  آینده‌ای نزدیک در خدمت قرار خواهد گرفت.

با احتساب موشک خرمشهر، شمار موشک‌هایی که ایران قادر است با آنها، اهداف مختلف را در فاصله ۲۰۰۰ کیلومتری هدف قرار دهد، به سه مدل رسیده است. موشک خرمشهر جدیدترین موشکی است که  در مسیر سجیل و قدر قدم می‌گذارد. در صورت وقوع هر نوع تهدیدی، جمهوری اسلامی ایران قادر است تمام اهداف مورد نظر به خصوص اهداف مختلف در سرزمین‌های اشغالی، از تاسیسات گازی صهیونیست‌ها در غرب سرزمین‌های اشغالی تا بقیه نقاط این رژیم را به دقت بالا با موشک‌های ۲۰۰۰ کیلومتری هدف قرار دهد.  موشک بالستیک سجیل، غول ۲۳ تُنی ایران به حساب می آید. در کنار آن  موشک بالستیک قدر F هم جز توان دفاعی مهم ایران است.

البته غیر از موشک‌های ۲۰۰۰ کیلومتری، ایران قادر است با موشک‌های دیگر خود یعنی موشک‌های میان بردی همچون قدر اچ و اس، شهاب ۳ و عماد هم، بیشتر این اهداف را مورد اصابت دقیق قرار دهد.

۵۴۵۴

inves بدون نظر ۳۱ شهریور ۱۳۹۶