تبلیغات
تبلیغات تبلیغات

پیر علامت‌سازی ایران درگذشت

به گزارش خبرآنلاین حاج میرزا سیدمحمد علمدار، یکی از استادان پیشکسوت هنرعلم‌سازی بود که در نیشابور در سن ۸۷ سالگی به دیار باقی شتافت و امروز تشییع شد.
هنر علم سازی این استاد در کمیته ثبت آثار معنوی سازمان میراث فرهنگی کشور با عنوان «مهارت ساخت علم نیشابور» به ثبت رسیده است.

بهمن نامور‌مطلق – معاون صنایع‌دستی و هنرهای سنتی سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گرشگری در پیامی درگذشت ناگهانی هنرمند پیشکسوت هنر علامت‌سازی سیدمحمد علمدار را تسلیت گفت.
در پیام معاون صنایع‌دستی کشور آمده است: «انا لله و انا الیه راجعون. روح قافله‌سالاری دگر از محفل عاشقان صنایع‎دستی و هنرهای سنتی به سرمنزل آسمانی عروج کرد و کالبد خاکی را ترک گفت. استاد پیشکسوت هنر علم‌سازی، سیدمحمد علمدار که به ردای مقدس پیرغلامی هیئت علی‌اکبر نیشابور مشرف بود، راه دیار باقی در پیش گرفت و خانواده بزرگ هنرهای‌سنتی ایران را در حُزن و اندوهی ژرف فرو برد.

معاونت صنایع‌دستی و هنرهای سنتی سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری این ضایعه جبران‌ناپذیر را به خانواده آن مرحوم و جمیع هنرمندان سنتی کشور تسیلت می‌گوید و برای روح آن مرحوم مغفور آرامش و رحمت را مسئلت دارد.»
/۶۲۶۲

inves بدون نظر ۸ شهریور ۱۳۹۶