تبلیغات
تبلیغات تبلیغات

وزیر ارشاد در دیدار با آیت الله مکارم شیرازی: آبروی ما از آبروی حوزه است ...

به گزارش خبرآنلاین دکتر سید عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی عصر امروز چهارشنبه (۸ شهریور ماه) در دیدار با آیت الله مكارم شیرازی که در قم برگزار شد با تشکر از پیام‌های تبریک مراجع اعظام تقلید برای وزارتش، اظهار داشت: امیدوارم دوران خدمتتم زمانی برای خدمت به تشیع و اسلام باشد چرا که من خودم را فرزند حوزه می‌دانم.

وی در ادامه بیان کرد: من از دوران سیزده سالگی وارد حوزه شدم عملا به صورت پیوسته در قم در حال رفت و آمد بودم و شاگردی حوزه امام صادق(ع) را داشتم، شاید این فرصت باشد كه در ارشاد بتوانیم به اهل بیت(ع) و فرهنگ اسلامی خدمت كنیم، ما باید به خون شهداء احترام بگذاریم و هر مسؤولیتی باید با نگاه خدمت به دین باشد.

وزیر ارشاد افزود: مسؤولیت در این سمت سنگین‌تر است و ما نیازمند دعای شما هستیم، راه ما سنگین است و نیازمند دعای مراجع عظام و راهنمایی این عزیزان هستیم.

صالحی تأکید کرد: در وزارت ارشاد هشت حوزه فعالیت داریم که ابتدای آن حوزه دین است و سازمان اوقاف، حج و زیارت، قرآن و عترت، كانون فرهنگی هنری مساجد و بنیاد امام رضا(ع) در این راستا فعالیت می‌کنند حوزه دوم ما حوزه فرهنگ است که معاونت فرهنگی و هنری یعنی نشر و كتابت ادبیات، صنعت چاپ اقوام ایرانی، نهاد كتابخانه‌های عمومی، انجمن مفاخر فرهنگی شورای فرهنگ عمومی كشور و … جزء آن هستند.

وی خاطرنشان کرد: حوزه سوم ما سینما است، که شامل مركز رسانه‌های دیجیتال و بازی‌های رایانه‌ای پژوهشگاه فرهنگ و ارتباطات از حوزه‌های ارشاد در زمینه فعالیت سینما است، در رابطه با فعالیت ما در خارج از کشور هم سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی در حال فعالیت است و ما همچنین حوزه حمایتی ارشاد از بیمه فعالان هنری و قرآنی برای اعضاء وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی را داریم.

وزیر ارشاد ادامه داد: یكی دیگر از مجموعه‌های دیگر ما مجموعه‌های تک منظوره یا چندمنظوره هستند كه می‌توانند در میان عموم مردم كار كنند. ارشاد یک مجموعه بسیار متنوع است، ما پنج سازمان یا معاونت همراه در حوزه دین در وزارت ارشاد داریم. ما باور داریم که این هشت حوزه ارشاد دارای ظرفیت‌های زیادی است و ما باید از آنها نهایت استفاده را داشته باشیم.

صالحی عنوان کرد: آبروی ما از آبروی حوزه است و از اینکه بخواهد اتفاقی در این دوره بیفتد جلوگیری می‌کنیم، امروز مسؤولیت ما سنگین‌تر شده است و نیازمند همراهی بیشتر هستیم و ما درصددیم که نقطه اتصال دين و فرهنگ به همراه حوزه و روحانيت را داشته باشیم، ما در بخش نظرات و بخش عملياتي نيازمند كمک هستيم. حوزه و روحانیت اگر چيزی در زمينه فرهنگ مطالبه دارند بايد به ما بگويند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی عصر چهارشنبه به منظور زیارت حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه (س) و دیدار با مراجع عظام تقلید وارد قم شد و مورد استقبال استاندار قم قرار گرفت.

/۶۲۶۲

inves بدون نظر ۸ شهریور ۱۳۹۶