تبلیغات
تبلیغات تبلیغات

نوبخت: بازدید از مراکز نظامی ایران، یک آرزوی آمریکایی است ...

به گزارش خبرآنلاین، محمدباقر نوبخت امروز سه شنبه هفتم مرداد در نخستین نشست خبری سخنگوی دولت دوازدهم ضمن تسلیت به مناسبت شهاد امام باقر (ع) و گرامیداشت یاد ایثارگری‌های شهیدان رجایی و باهنر گفت: وقتی می خواستم به سربازی بروم از خانه خداحافظی کردم مادر گریه کرد در پادگان گفتند هنوز آماده نیستند و نیم ساعت بعد به منزل برگشتم. من از سخنگویی دولت خداحافظی کردم در همین حد قبول کنید کار سخنگویی مأموریت کاری است که رئیس جمهور برای بیان مواضع دولت به فردی می دهد. این مأموریت به من ابلاغ شد تا فعلا این کار را انجام دهم.

وی درباره دیدار نماینده آمریکا در سازمان ملل با آمانو و طرح درخواستش برای بازدید از مراکز نظامی ایران، ادامه داد: وزارت خارجه و دستگاه های مسئول به صراحت، اعلام نظر کردند، هیچ مسئله ای که خارج از چارچوب باشد مخصوصا مراکز نظامی که اطلاعاتش طبقه بندی است نمی پذیریم. اینها آرزوهای آمریکایی هاست و از طرف ایران قابل استماع نیست.

وی با اشاره به تداوم ارائه تسهیلات نظام بانکی به بنگاه های کوچک افزود: تا ششم مرداد ۷۲۴ میلیارد تومان علاوه بر ۱۷ هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان به این بنگاه ها با هدف رونق تولید داده شد.

سخنگوی دولت دوازدهم درباره تکمیل اعضای دولت یادآور شد: به محض اینکه اطلاعات جدیدی کسب کردم می گویم.

معاون رئیس جمهور درباره سفر رئیس جمهور به نیویورک برای شرکت در مجمع عمومی سازمان ملل متحد اظهار کرد: اگر برنامه ای باشد برای هفته آخر شهریور تنظیم می شود.

وی درباره واردات ۸۰۰ کالای خارجی که کالای مشابه ایرانی دارد افزود: اتفاقا اصلاح تعرفه انجام شد، تا بازار در اختیار تولیدات داخلی باشد. دولت مصمم به تقویت تولیدات داخلی و کاهش واردات است چون هدف فراهم کردن سازوکارهای کاهش قیمت ارز فراهم است.

این خبر در حال تکمیل است…

۲۹۲۱۲