تبلیغات
تبلیغات تبلیغات

شما از روحانی درخواست کردید؛ زیر وعده‌هایتان نزنید/ رسیدگی به وضعیت موسسات مالی ...

« انتظار داريد رئيس دولت دوازدهم در نخستين گفت‌وگوي تلويزيوني‎اش در دولت جديد، چه موضوعاتی را مطرح و کدام دغدغه‌ها را بیان کند و بیشتر راجع به چه مسائلی سخن بگويد؟» این سوالی بود که خبرگزاری خبرآنلاین از کاربران محترم خود به مناسبت گفتگوی تلویزیونی امشب رئیس جمهور پرسیده بود.

در پاسخ های درج شده در پای این سوال از اشتغال، عدم حضور زنان در کابینه و رشد اقتصادی تا رسیدگی به وضعیت موسسات مالی، رفع حصر، …ذکر شده است؛

یکی از کاربران بدون ذکر نام به اصل ۱۵ قانون اساسی اشاره کرده و نوشته است؛«اصل ۱۵ قانون اساسی اجازه آموزش زبان مادری را به غیر فارسی زبانان داده است، چرا در ۴ سال قبل امکان و اجازه آموزش زبان مادری را برای فرزندانمان در مدارس فراهم نیاورده اید؟»

اقتصاد محور مهم درخواست های مردم از رئیس جمهور بوده است، آنچنان ک چند کاربر در قالب کامنت به موضوعاتی چون تورم، حقوق بازنشستگان، رکود و ..اشاره کرده اند. یکی از کاربران نوشته است« سوال خاصی ندارم فقط اینکه سامانه کار چیشد؟رفع حصر چیشد؟حضور زنان در کابینه چیشد؟عبور از رکود و تورم تک رقمی چیشد؟» دیگری هم گفته است« درباره وضعیت حقوقی کارمندان و کارگران و بازنشستگان چرا بر خلاف وعده داده شده ارزش پول ملی همچنان در حال افت است؟»، « بیکاری ؛ بازنشستگی پیش از موعد، آزادی مدنی، حقوق شهروندی، وام ازدواج، رانت دولتی، پراید . لغوکنسرت، برجام ، حسین شریعتمداری، کابینه بدون بانوان، سود بانکی، رکود، افزایش قیمت ارز و …» این کامنت را هم یکی دیگر از کاربران ثبت کرده تا به نوعی وعده های رئیس دولت را به او یاداوری کند و گریزی هم به مشکلاتی چون لغو کنسرت ها داشته باشد. کاربری هم گلایه کرده و نوشته است«در مورد استخدام صحبت کنند و درباره قوانین و تست های سخت استخدامی ارگان های دولتی»

ردپای موسسات مالی هم به درخواست ها از روحانی باز شده است، آنچنان که یک کاربر آورده است«در مورد سپرده گذاران کاسپین وحقوق کم بازنشستگان وهماهنگی حقوق بازنشستگی وثبت نام سهام عدالت افرادی که ثبت نام نکرده اند»

«البته آقای روحانی برای سروسامان دادن به مشکلات اقتصادی کار راحتی ندارند. ولی خواهشا، التماس میکنم جلوی فساد اداری که خیلی هم کار دشواری نیست را بگیرند. در ادارات دولتی، عده ای از کارمندان، انسان را به مرز جنون میرسانند و تا پول نگیرند، کار شما را میپیچانند. منظورم کار قانونی است. از جمله، اداره ثبت، دارائی، بنیاد مسکن و…»

کاربرانی هم بوده اند که وعده های روحانی را صریحا به او یادآوری نکرده اند اما این را هم گفته اند که انتظار وفای به عهد و عملیاتی شدن وعده ها را دارند.

عدم حضور بانوان در کابینه هم چندین بار مورد نقد قرار گرفته و خواستار توضیح شفاف روحانی در این باره شده اند، آنچنان که یکی از کاربران نوشته است« من دوست دارم رئیس جمهور در مورد کابینه حرف بزنه و بگه چرا نشد سه خانوم انتخابی برای کابینه رو معرفی کنن؟بحث برنامه های اقتصادی هم که جای خودشو داره»

مشروح پاسخ هایی که کاربران محترم خبرآنلاین به نظرخواهی داده اند (اینجا) قابل مشاهده است.

۲۹۲۹