تبلیغات
تبلیغات تبلیغات

وزیر راه‌وشهرسازی: درهفته دولت ۴ هزارمیلیارد تومان پروژه عمرانی افتتاح می‌شود ...

عباس آخوندی از سرمایه‌ گذاری بخش خصوصی در پروژه راه‌آهن کرمان – سیرجان به ارزش ۸۰۰ میلیارد تومان خبر داد و گفت: در ۳ ماه آینده شاهد آغاز عملیات اجرایی و تجهیز کارگاه عملیاتی این پروژه خواهیم بود.

وی درباره افتتاح باند دوم بزرگراه کرمان- بم – شورگز اظهارداشت: با افتتاح این جاده به طور پیوسته بزرگراهی به طول ۳۶۵ کیلومتر در دست بهره‌برداری قرار گرفت و نقاط پرحادثه این مسیر هم رفع شد.
وی افزود: در دولت یازدهم و در استان کرمان حدود ۵۷۰ کیلومتر به طول جاده‌های استان کرمان اضافه شد که به طور میانگین بالغ بر سالی ۱۴۰ کیلومتر است.

آخوندی از احداث پروژه کنارگذر سیرجان به طول ۶۰ کیلومتر همزمان با افتتاح ۶۹ کیلومتر باقیمانده از باند دوم کرمان- بم- شورگز خبر داد و گفت: امتداد این آزادراه به بندرعباس متصل می‌شود تا سرانجام شاهد ارتقای سطح سرویس جاده‌ای حدفاصل تهران تا سیرجان باشیم.

وزیر راه و شهرسازی در ادامه با اشاره به برنامه‌های این وزارتخانه در بخش حمل و نقل ریلی استان بیان داشت: پروژه راه آهن کرمان – سیرجان با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی با مبلغ ۸۰۰ میلیارد تومان ظرف ۳ ماه آینده آغاز و کارگاه آن نیز تجهیز می‌شود، همچنین مطالعات پروژه راه آهن کرمان – جیرفت نیز به اتمام رسیده که این پروژه ریلی در چشم انداز تا خلیج فارس امتداد می‌یابد.

آخوندی همچنین به اقدام های وزارت راه و شهرسازی در بخش هوایی استان کرمان اشاره کرد و گفت: مشکل قرارداد باند دوم فرودگاه کرمان به کمک استاندار مرتفع و به زودی کارگاه آن فعال خواهد شد.

وزیر راه و شهرسازی در پایان از افتتاح پروژه‌های عمرانی به ارزش ۴هزار میلیارد تومان در هفته دولت امسال در سطح کشور خبر داد.

هفته دولت از دوم تا هشتم شهریور به مناسبت انفجار دفتر نخست وزیری در هشتم شهریور سال ۱۳۶۰ و شهادت محمد علی رجایی رئیس جمهوری وقت و محمد جواد باهنر نخست وزیر وقت، نامگذاری شده است.

 

۳۹۲۲۴

inves بدون نظر ۶ شهریور ۱۳۹۶