تبلیغات
تبلیغات تبلیغات

اقدام‌های بانک مرکزی برای خدمت رسانی در اربعین امسال ...

«سیدمحمود احمدی» در «نخستین گردهمایی ریسان ستاد بازسازی عتبات عالیات با حضور بانک‌های کشور» که در بانک مرکزی برگزار شد، افزود: امسال همچنین بانک مرکزی پرداخت های ارزی را پیگیری کرده و البته هماهنگی هایی را با طرف عراقی برای رفع برخی مشکلات داشته است.

احمدی تاکید کرد این گردهمایی هرسال باشکوه تر و عظیم تر برگزار می شود و نظام بانکی نیز به سهم و قدر خود تلاش می کند به زایران اهل بیت- علیهم‌السلام- خدمت رسانی کند.
وی گفت: امید است با مشارکت فعالانه شبکه بانکی و نیز تشویق مردم به همکاری در امر بازسازی عتبات عالیات، شبکه بانکی بتواند به نقش خود به عنوان واسط خیر و نیز منشا برکات بیشتر جامه عمل بپوشاند.
عضو هیات عامل بانک مرکزی یادآوری کرد: اکنون نظام بانکی توانسته است به پیشرفت های بسیاری در زمینه های مختلف دست یابد و این خدمات با توجه به دستاوردهای حاصل شده به ویژه در زمینه بانکداری الکترونیک در کمترین زمان در دسترس عموم قرار می گیرد. از این رو می‌توان شبکه بانکی را می توان پیشخوان نظام جمهوری اسلامی ایران و نیز نقطه تلاقی خواست مردم از حاکمیت دانست.
وی استمرار جلسات با محور ستاد بازسازی عتبات عالیات و همکاری نظام بانکی را خواستار شد.

** نیاز طرح های توسعه ای عتبات به یاری‌رسانی شبکه بانکی

رییس ستاد بازسازی عتبات عالیات نیز در این جلسه با اشاره به ابلاغ بانک مرکزی برای معرفی رییسان ستاد عتبات عالیات در بانک های کشور گفت: خرسندیم که نمایندگان شبکه بانکی به عنوان خادمان اهل بیت (علیهم السلام) به این طرح پیوستند.
«حسن پلارک» یادآوری کرد: در آغاز فعالیت ستاد، بقاع متبرکه اهل‌بیت علیهم‌السلام در شرایط نامطلوبی قرار داشت که خوشبختانه با همکاری دستگاه‌های اجرایی و نیز با مشارکت مردم، این وضعیت تا اندازه زیادی بهتر شده است.
وی ادامه داد: اکنون طرح های توسعه ای در نجف اشرف، کاظمین و سامرا در حال اجرا و پیگیری است و اجرای این طرح ها در سطح کلان به یاری‌رسانی شبکه بانکی به عنوان پیشانی کشور نیاز دارد.

رییس ستاد عتبات عالیات یادآوری کرد: بانک ها یکی از اصلی ترین راه های ارتباطی برای کمک رسانی به عتبات عالیات محسوب می شوند.
به گفته وی، بانک ها می توانند برای انتقال کمک های مردمی به بقاع متبرکه و بارگاه اهل بیت- سلام الله علیهم- درگاه های مناسبی باشند.
رییس ستاد مرکزی اربعین امروز (یکشنبه) اعلام کرد: پارسال حدود ۲میلیون و ۴۰۰ هزار نفر ثبت ورودی به داخل ایران پس از برگزاری این مراسم داشتیم.

زائران حسینی به منظور ثبت نام اینترنتی می توانند با مراجعه به سامانه سماح به آدرس https://samah.haj.ir مراجعه کنند و این ثبت نام از اول شهریورماه امسال کلید خورده است.
متقاضیان باید برای ورود به عراق گذرنامه و روادید داشته باشند و روادید ایرانیان فقط با ارائه گذرنامه معتبر با دستکم ۶ ماه اعتبار و بیمه نامه سفر قابل پذیرش است.

 

۳۹۲۲۴

inves بدون نظر ۵ شهریور ۱۳۹۶