تبلیغات
تبلیغات تبلیغات

پیام معاون هنری وزارت ارشاد به جشنواره نمایش‌های آیینی و سنتی ...

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، علی مرداخانی با ارسال پیام به برگزار کنندگان هجدهمین جشنواره نمایش‌های آیینی سنتی ، این هنر را دریچه ارتباطی انسان با جهان هستی خواند. در متن پیام مرادخانی آمده است: «چنانکه بزرگان عرصه هنر نمایش گفته‌اند این هنر از دیرباز در پیوندی ناگسستنی با آیین، اسطوره و سنت قرار داشته و انسان امروز از این طریق با جهان هستی ارتباط برقرار می‌کند.

در روزگاران کهن مراسم آیینی راهی برای تعلیم و تربیت و ظرفیتی ارزشمند برای انتقال و القای مفاهیم و معنویات به شمار می‌آمد و از رهگذر آن تجارب نسل‌های پیشین به آیندگان منتقل می‌ شود. اکنون اما آیین و هنر آیینی و در صدر آن نمایش‌های آیینی سنتی، با توجه به پیوند نزدیک و عمیقشان با مردمی که آنها را پدید آورده‌اند ، می‌تواند به پناهگاهی برای انسان تنها و خسته از برخی از آسیب‌های زندگی مدرن بدل شود و به همین سبب جشنواره نمایش‌های آیینی و سنتی فرصتی مغتنم برای عموم و به ویژه اصحاب فرهنگ و هنر خواهد بود.

ضمن آرزوی توفیق دستیابی به اهداف ارزشمند جشنواره هجدهم، از تلاش عموم دست‌اندرکاران به‌ویژه هنرمندان، گروه‌های نمایشی و کارشناسان محترم جشنواره نمایش‌های آیینی و سنتی تقدیر و سرافرازی همه عزیزان را از خداوند بزرگ مسألت می‌نمایم.»

هجدهمین جشنواره نمایش های آیینی سنتی روز هشتم شهریور با سمینار پژوهشی در محل موسسه خیریه محک افتتاح و از ۱۰ شهریور ماه با اجراهای صحنه ای و میدانی ، پاتوق کودک بخش جوانه های نمایش ایرانی و قهوه خانه ، کار خود را آغاز می کند.

۵۸۲۴۱

inves بدون نظر ۳ شهریور ۱۳۹۶