تبلیغات
تبلیغات تبلیغات

درخواست دولت از رسانه‌ها و ائمه جمعه/ واعظی: بنای روحانی این نبود که دولت سیاسی ...

محمود واعظی در دیدار با امام جمعه تبریز با بیان اینکه در هفته دولت وظیفه خود می‌دانیم عملکرد دولت را به مردم گزارش دهیم و از طرفی تعامل بین مردم و دولت نیز بسیار مهم است، افزود: آقای رئیس جمهور دستور دادند وزرا، معاونان وزرا، استانداران و فرمانداران ارتباط نزدیک تری با مردم داشته باشند.
وی افزود: در دولت یازدهم تلاش شد که مشکلات برطرف شود و عنایت خداوند و نیز رهبر معظم انقلاب همواره پشتیبان این دولت بود. تعامل بین سه قوه نیز بسیار اهمیت داشت؛ این کشور خیلی بزرگ است و ما باید با وحدت، همدلی و صمیمیت بتوانیم مشکلات را رفع کنیم.

اهم صحبت‎های رئیس دفتر رئیس جمهور در این دیدار از این قرار است:

* مردم این دولت را متعلق به خودشان می دانند و بنای آقای روحانی هم این نبود که یک دولت سیاسی و جناحی داشته باشد.

* این دولت دولت همه مردم، همه اندیشه ها و همه گروه هاست و باید مردم و مسئولان برای حل مشکلات دست به دست هم بدهند. بنای ما این است که ضعف های دولت یازدهم را به قوت تبدیل کنیم.

* اقتصاد مقاومتی جزء اولویت های دولت دوازدهم است و برنامه های چند سال گذشته را نیز دولت بر این مبنا قرار داد.

* آقای روحانی نیز برنامه ای که به مردم ارائه داد، مبنایش اقتصاد مقاومتی بود و نگاه ما به اقتصاد مقاومتی کوتاه مدت نیست، بلکه اقتصاد مقاومتی را یک نسخه شفا بخشی برای مشکلات اقتصادی می دانیم و در دولت تلاش جدی برای اشتغال جوانان است.

* در سال گذشته ۶۲۵ هزار شغل خالص ایجاد کردیم و بنای جدید آقای رئیس جمهور این است که همین روند را با قدرت ادامه دهیم و ناچاریم که به تولید بها داده و کمک کنیم که در کشور تولیدات داخلی استفاده شود.

*از رسانه‌ها و ائمه جمعه می‌خواهیم که برای حمایت از تولید داخلی فرهنگ‌سازی بکنند و موضوع صادرات هم برای دولت بسیار مهم است.

*سیاست داخلی ما باید بر مبنای صادرات شکل بگیرد و باید به گونه‌ای کار کنیم که کشورهای دیگر و منطقه درهایشان را به روی کالاهای ایرانی باز کنند.

*ما باید با همه کشورهای دنیا به جز یک یا دو کشور که دشمنی شان محرز است، روابط مان را گسترش دهیم.

*باید از فرصت برجام بیشتر استفاده کنیم زیرا که بعد از برجام، با همه بدعهدی های آمریکا، تعامل مان با اتحادیه اروپا باعث شد که به جای انزوای ایران، آمریکا در انزوا قرار بگیرد.

* در دولت دوازدهم اعتقاد جدی داریم که دولت باید چابک باشد و به بخش خصوصی باید اعتماد کرده و از آن حمایت کنیم.

*اگر در آذربایجان شرقی رضایت مردم بیشتر باشد با کشورهای منطقه نیز می‌توانیم تعامل و ارتباط بهتری برقرار کنیم.

* خطاب به امام جممعه تبریز؛ رهبر معظم انقلاب به حضرتعالی اعتماد کردند و جناب عالی را به استان مهم و خوب انتصاب کردند؛ رئیس جمهوری نیز از من خواستند از محبت هایتان و نیز از مباحث خوبی که بیان می کنید، تشکر کنم.

ادای احترام واعظی به مقام والای شهدای تبریز

 واعظی، رییس دفتر ییس جمهوری امروز در دومین روز از هفته دولت، سفر یکروزه ای به آذربایجان شرقی داشت. وی در بدو ورود به تبریز به گلزار شهدار رفت و با نثار گل و فاتحه، همراه با مدیران ارشد استان با آرمان های شهدا تجدید میثاق کرد.

۲۷۲۱۷