تبلیغات
تبلیغات تبلیغات

برنامه تبدیل ایران به قطب تولید آلومینیوم در منطقه ...

به گزارش خبرآنلاین، آيت الله دري نجف‌آبادي
نماینده ولی فقیه در استان مرکزی در آیین افتتاح و راه اندازی خط چهار تولید مجموعه آلومینیوم ایران با تاكيد بر اينكه دولت دوازدهم باید با همت مسئولین استان، گام های بلندتری را براي حل مشكل صنایع نیمه ورشکسته و احياي واحدهاي صنعتي استان مركزي بردارد،گفت:باید با برنامه ريزی مدون و طی یک فرآیند علمی و منطقی؛ مجموعه هايي صنعتي كه با مشكلات روبرو هستند را به مسیر اصلی تولید، کار و فعالیت بازگردانیم. 


آيت الله دري نجف آبادي با تقدير از مديريت آلومينيوم سازي ايران، اقدامات صورت گرفته در زمینه بهینه سازی خط چهار اين مجموعه را ارزشمند برشمرد و اضافه کرد: ظرفیت تولید آلومینیوم در استان مرکزی می بایست حداقل به یک الی یک ونیم میلیون تن برسد. 

امام جمعه اراک تصريح كرد:در حال حاضر تولید آلومینیوم در کشور ما حدود پانصد هزار تن است، در کشور چین که سابقه  طولانی این صنعت را هم در گذشته نداشته؛ با احداث یکصد و هفت کارخانه آلومینیوم سازی، سالانه سی و دو میلیون تن تولید دارند. 

وي با بيان اينكه امارات متحده عربی سالانه یک ونیم میلیون تن و روسیه یک هزار و هشتصد تن تولید دارد افزود: همگی باید دست به دست هم داده و با کوشش و تلاش مضاعف، تولید ناخالص ملی را بالا ببریم و همگی در رشد و شکوفایی سهیم باشیم. 

 استاندار استان مرکزی نيز با تقدير از مجموعه مديريتي آلومينيوم سازي ايران گفت: برای بهینه سازی خط ۴ اين مجموعه تلاش بسیاری شد و این مهم در دولت تدبیر و امید اتفاق افتاد و برگ زرین دیگری از افتخار و سازندگی برای صنعت گران صنعت آلومینیوم کشور رقم خورد.

زمانی قمی اظهار اميدواري كرد: ان شالله با همين روحیه، جدیت  و بردباری صنعت آلومینیوم کشور به روزهای درخشان و شرایط ایده آل برسد.

مدیرعامل آلومينيوم سازي ايران نيز با اشاره به اهداف بهینه سازی خط ۴ گفت: تصفیه گازهای سلول های الکترولیز احیا با راندمان ۹۸ درصد تکنولوژی روز فرانسه، تولید آلومینیوم با کیفیت رقابتی و مطابق با استانداردهای جهانی، تجهیز کارگاه به سیستم اتوماسیون، صرفه جویی و کاهش مصرف برق در فرآیند تولید، حفظ سهم تولید آلومینیوم در برنامه کلان کشور و صرفه جویی در مصرف مواد اولیه بخشي از اهداف افتتاح اين خط است. 

بهمن اخوان با اشاره به وضعيت بحراني بزرگترين مجموعه ايرالكو در سال گذشته گفت: در ابتداي حضورم در اين مجموعه صنعتي این واحد هزار و ۳۰۰ میلیارد دلار بدهی و ۲۸۰ میلیارد دلار زیان‌دهی داشت افزود: حساب‌ها و انبارها خالی بود و می‌بایست در پایان ماه ۳۰ میلیارد تومان حقوق پرداخت می‌شد و شرکت در مرحله  ورشکستگی قرار داشت.

وي ادامه داد: ما شعار را تبدیل به شعور و شعور را تبدیل به کار و سازندگی کردیم و نتیجه اقدامات چند ماه گذشته افتتاح کارگاه تولید ۵۰ هزار تنی بیلت در اردیبهشت ماه و راه‌اندازی خط چهار می باشد.

وی تصریح کرد: تامین اعتبار برای بهسازی و راه‌اندازی خط چهار از محل بستانکاری هایی تامین شد که ضمانتی بابت بازپرداخت آنها داده نشده بود ولی با پیگیری قاطعانه طلب وصول و هزینه خط چهار شد.

مدیرعامل آلومينيوم ساري ايران با اشاره به خروج اين مجموعه از ذیل ماده ۱۴۱ از بازگشايي نماد بورس ایرالکو خبر داد و گفت: آلومينيوم ايران از یک بنگاه ورشکسته سیاسی به یک بنگاه اقتصادی و تولیدی تبدیل شده است.

بهمن اخوان توقف فروش محصولات به صورت تهاتر، تلاش برای ساماندهی و بهبود وضعیت دارایی‌های شرکت، ساماندهی قراردادها و پیمانکاران شرکت از طریق اصلاح ساختار سازمانی مربوطه، کسب سود بالغ بر ۸ میلیارد تومان در سه ماهه نخست سال جاری، خرید مواد اولیه بدون واسطه را از جمله اقدامات انجام شده در اين مدت برشمرد. 


۳۵۳۵

inves بدون نظر ۳۱ مرداد ۱۳۹۶