تبلیغات
تبلیغات تبلیغات

ارسال ۳ تن تجهیزات به ایستگاه فضایی با موشک فالکون ۹ ...

به گزارش ایسنا و به نقل از اسپیس، کپسول فضایی “دراگون”(Dragon) در این پرتاب حدود سه تن تجهیزات، مواد مورد نیاز و مواد غذایی به ایستگاه فضایی بین‌المللی خواهد برد.

محتویات کپسول دراگون عبارتند از: آب، غذا، پوشاک، لوازم شخصی، دانه‌های سبزیجات، شناساگر اشعه کیهانی، لوازم آزمایشگاهی برای تحقیقات در رابطه با بیماری پارکینسون و بیماری‌های ریه، تجهیزات فنی و تعمیراتی برای ایستگاه فضایی بین‌المللی و ۲۰ موش‌ آزمایشگاهی که برای بیش از ۲۵۰ برنامه تحقیقاتی و آزمایش علمی مورد استفاده قرار خواهند گرفت.

تست موتور و پیشران موشک “فالکون ۹″(Falcon 9) روز پنجشنبه در پایگاه فضایی “کندی”(Kennedy) واقع در کیپ کاناورال فلوریدا انجام شده است.

این پرتاب در ساعت ۲۱:۰۱ فردا شب به وقت تهران از سکوی پرتاب ۳۹ به فضا پرتاب خواهد شد و ناسا پرتاب آن را به صورت زنده در پایگاه اینترنتی و کانال‌های خود در شبکه‌های اجتماعی پوشش خواهد داد.

این دوازدهمین بار است که کپسول دراگون پس از عقد قرارداد بین “سازمان فضایی آمریکا”(ناسا) و “اسپیس ایکس”(SpaceX) در سال ۲۰۱۲ به فضا پرتاب می‌شود.

در صورتی که این پرتاب با هر مشکلی مواجه شود، زمان جایگزین برای آن، سه‌شنبه ساعت ۲۰:۰۰ به وقت تهران خواهد بود. براساس اعلام سازمان هواشناسی آمریکا شرایط جوی در زمان این پرتاب تا ۷۰ درصد مناسب خواهد بود.

بخش اول موشک‌های فالکون ۹ که از سوی اسپیس‌ایکس مورد استفاده قرار می‌گیرند، قابل بازیابی هستند و از ۱۸ ماه گذشته تا به حال ۱۳ موشک بازیابی شده‌اند که پنج موشک در خشکی و هشت موشک در دریا فرود آمده‌اند.

کپسول دراگون نیز قابلیت بازیابی دارد اما در این پرتاب از یک کپسول نو استفاده خواهد شد.

۵۴۵۴

inves بدون نظر ۲۲ مرداد ۱۳۹۶