تبلیغات
تبلیغات تبلیغات

مصباحی‌مقدم: احمدی‌نژاد تخلفات‌فراوانی دارد/نمی‌توانیم چهره‌جدید برای ریاست‌جمهو ...

به گزارش خبرآنلاین،حجت الاسلام غلامرضا مصباحي مقدم سخنگوي جامعه روحانيت مبارز در نشست خبري خود با خبرنگاران در پاسخ به خبرآنلاين درباره لزوم كادرسازي هاي سياسي گفت: متاسفانه به دليل اينكه ما احزاب فراگير نداريم نميتوانيم دست به كادرسازي‌هاي سياسي و تهيه برنامه جديد بزنيم.

او ادامه داد: تا احزاب بزرگ و فراگير دست به كادرسازي نزنند ما نمي توانيم چهره هاي جديد براي رياست جمهوري يا نمايندگي مجلس معرفي كنيم.

سخنگوي جامعه روحانيت مبارز گفت: تا وقتي كادرسازي ها انجام نشده و افراد در يك حركت سيستماتيك حركت نكرده و اعتماد برنيانگيخته اند، مسن ترها حاضر نيستند جاي خودشان را به جوان ها بدهند.

او با بيان اينكه اين نهادها و تشكل ها نيستند كه بايد جاي خودشان را به تشكل هاي جديد بدهند، گفت؛ جامعه روحانيت مبارز يك نهاد سياسي با كاركردهاي اجتماعي و فرهنگي است. آنچه مهم است اين است كه افراد بايد عوض شوند و ما در قالب جامعه روحانيت مبارز مرتب دست به دعوت از جوان ها زده ايم و سعي كرده ايم كاستي هايمان را برطرف كنيم.

**اهم اظهارات سخنگوی جامعه روحانیت مبارز در این نشست خبری از این قرار است؛

*در آخرین جلسه جامعه روحانیت مبارز اظهارات اخیر آقای احمدی نژاد و برخی اطرافیان ایشان در پی دستگیری آقای بقایی، آزاد شدن وی با قرار وثیقه  که شبهه‌ناک شد، مورد بررسی قرار گرفت. سخنان آقای احمدی‌نژاد حتی به شکلی مطرح شد که مرجع ضمیر آن سخنان مشخص نیست و معلوم نیست شخصی که آقای احمدی‌نژاد از «او»یی که صحبت می‌کند کیست که گاهی به هشتاد ساله یا نود ساله بودن او تاکید می‌شود.

*
 آقای احمدی‌نژاد در سخنانی که در خوزستان داشت هم حرف‌هایی را زد که درباره آن تفسیرهای فراوان مطرح شد. ایشان از زمان ریاست جمهوری هم سخن از داشتن فهرستی از مفسدین اقتصادی به میان آورد و بیان کرد که این لیست را افشا می کند اما هیچ گاه این اتفاق نیفتاد. احمدی‌نژاد خودش تخلفات فراوانی دارد،که بخشی از این تخلفات در دوران ریاست جمهوری آقای احمدی‌نژاد رخ داد؛ یک مورد از آن در زمینه قانون یارانه‌ها بود که باید این تخلفات از سوی دیوان محاسبات کشور و قوه قضاییه پی گیری می‌شد تا مشخص شود که اگر ایشان صلاحیت برای ادامه ریاست جمهوری را ندارد این موضوع اعلام شود.

*خواسته جامعه روحانیت مبارز این است که قوه قضاییه پرونده‌های آقای احمدی نژاد را مورد بررسی قرار دهد و هرچه حکم شد، قابل قبول است.این درست نیست که آقای احمدی‌نژاد هر از چند گاهی بیاید و سخنانی را نسبت به مسئولان عالی رتبه نظام و خصوصا مسئولان قوه قضاییه مطرح کند. 

*
آقای احمدی‌نژاد ظاهرا خودش را در شرایطی می بیند که از موضع طلبکارانه سخن می‌گوید اما ما می‌خواهیم بگوییم که ایشان بدهکار است، بیاید و بدهی‌اش را پرداخت کند.

*{با بیان اینکه یکی از دلایل کناره‌گیری ناطق نوری از جامعه روحانیت را می‌توان موضع نگرفتن این تشکل در خصوص ادعاهایی بود که احمدی‌نژاد علیه وی مطرح کرد، دانست}: به نظر می‌رسد این موضوع را می‌توان نقطه آغازی برای کناره‌گیری آقای ناطق نوری دانست. البته من به صراحت اعلام می‌کنم که جامعه روحانیت مبارز نتوانست به رای اکثریت اعضایش در زمینه حمایت از آقای احمدی‌نژاد چه در دوره اول ریاست‌جمهوری و چه در دوره دوم برسد و اینکه بگویند جامعه روحانیت مبارز به دلیل حمایتش از احمدی نژاد باید عذرخواهی کند، این یک آدرس غلط است.

*{درباره زمان مشخص شدن اعضای جدید مجمع تشخیص مصلحت نظام}: به احتمال زیاد تا پایان مردادماه اعلام می‌شود.

این خبر درحال تکمیل است…

۲۹۲۱۶