تبلیغات
تبلیغات تبلیغات

برگزاری مراسم تودیع و معارفه در مرکز گسترش سینمای مستند ...

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، مراسم تودیع علیرضا قاسم‌خان معاون پژوهشی، مجید مغنیان معاون اداری‌مالی و حقوقی، جمشید مدرس‌سعیدی خزانه‌دار مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، به همراه آیین معارفه عباس اسداللهی به عنوان خزانه‌دار و معاون جدید اداری مالی و حقوقی این مرکز، صبح امروز دوشنبه ۲۶ تیرماه ۹۶ برگزار شد.

در این مراسم که در سالن سینماحقیقت و با حضور مدیرعامل، معاونان، مدیران و کارکنان مرکز گسترش برگزار شد، سیدمحمدمهدی طباطبایی‌نژاد در سخنانی گفت: «برای من به عنوان دوست نزدیک علیرضا قاسم‌خان و مجید مغنیان روز سختی است که با این دو در سمت‌های شان خداحافظی کنم اما این دوستی همواره ادامه خواهد داشت.»

او ادامه داد: «هر انسانی در زندگی اقبال‌هایی دارد و من از زمانی که در شبکه اول سیما و در بخش فرهنگ و هنر فعالیت داشتم، خوش‌اقبال بودم که با قاسم‌خان آشنا شدم. سال‌های خوشی را در شبکه یک با هم داشتیم و از آن روز دوستی‌مان هر روز محکم‌تر شد. همان ایام مصادف بود با آشنایی من با مجید مغنیان که در مدت چهار سال مدیریت در مرکز گسترش ادامه یافت و خاطرات خوشی به یادگار ماند.»

طباطبایی‌نژاد با اشاره به تلاش‌های این دو معاون مرکز گسترش بیان کرد: «چگونه می‌توانم قدردان لطف شما باشم. آیت‌الله کشمیری می‌گوید «یکی از بزرگ‌ترین شکرانه‌ها، شکردوستی خوب است» و من خدا را شاکرم به خاطر تمام الطافی که به من داشته است. این دو دوست به واقع امانت‌دار و آگاه بودند.»

او در ادامه، با اشاره به دوستی ۱۰ ساله‌ای که با عباس اسداللهی داشته است، گفت: «او جزو مدیران باتجربه‌ وزارت فرهنگ و ارشاد است و من از سال‌های دور او را به درستی و شایستگی می‌شناسم؛ دوستی من با اسداللهی در موسسه رسانه‌های تصویری عمیق‌تر شد و خوشحالم که امروز در خدمت او هستیم.»

طباطبایی‌نژاد همچنین با تاکید بر خدمات جمشید مدرس‌سعیدی گفت: «او مردی صبور، اهل مطالعه و سنبل اخلاق است. به دلیل مصوبه سال گذشته مجلس شورای اسلامی که همکاری با بازنشستگان در مسئولیت‌های رسمی اداری منع شده است، دیگر ادامه همکاری با قاسم‌خان و مدرس وجود نداشت. علت جدایی این دوستان از مرکز همین است؛ البته علیرضا قاسم‌خان به عنوان مشاور مدیرعامل در امور پژوهش، به همکاری با ما ادامه خواهد داد.»

در ادامه این مراسم و پس از تشکر جمشید مدرس‌سعیدی از مدیران مرکز گسترش، علیرضا قاسم‌خان با یادآوری مراسم معارفه‌اش که چهار سال قبل در همین سالن انجام شده بود، گفت: «در این مدت بسیار از طباطبایی‌نژاد و دیگر دوستان آموختم. اگر در این مدت موفقیتی حاصل شد نتیجه پتانسیلی بود که در نیروهای مرکز وجود داشت و باید آزاد می‌شد تا امکان شکوفایی بیابد.»

او ادامه داد: «۱۹ کتاب در طی سه سال گذشته منتشر شده است و دو جایزه سال جمهوری اسلامی برای این کتاب‌ها دریافت کردیم. ۲۰ شماره فصلنامه تخصصی سینماحقیقت و سینما انیمیشن منتشر شد و هشت کارگاه به صورت مولتی‌مدیا درآمد. این حاصل لطف طباطبایی‌نژاد و همه دوستان بود تا یک ذره دانش سینمای مستند را جلو ببریم. این گام‌ها در کنار هم معنادار خواهند شد.»

مجید مغنیان سخنران دیگر این مراسم بود. او گفت: «در تمام این چهار سال تمام سعی من این بود که در زیرمجموعه طباطبایی‌نژاد و با همفکری رزاق‌کریمی و دوستان برنامه‌ریزی‌هایی داشته باشم که وضعیت مرکز گسترش بهبود یابد. ترمیم حقوق، تدوین آیین‌نامه‌های جدید، بهبود نمای ساختمان و تغییرات در سالن انتظار همگی حاصل تلاش دوستان و طباطبایی‌نژاد به عنوان لیدر این مجموعه است.»

او ادامه داد: «در این مدت چهار دوره جشنواره برگزار کردیم که همه برای آن تلاش کردند و مستندهای خوبی تولید شد که باعث افتخار ما و کشور است. کتاب‌های خوبی هم منتشر شد و همه این امور بدون همراهی دوستانی چون مدرس‌سعیدی رخ نمی‌داد. از این که من را پذیرفتید سپاسگزارم و امیدوارم همکاران مرکز دایم در حال بهبود امور باشند.»

مغنیان تاکید کرد: «من آموخته‌ام که همواره باید پرسشگر باشیم و بپرسیم چرا؟ به کارمان عشق بورزیم و بدانیم که پست و مقام به تنهایی ارزشمند نیست.»

مرتضی رزاق‌کریمی هم با تشکر از مغنیان، قاسم‌خان و مدرس‌سعیدی گفت: «امیدوارم طباطبایی‌نژاد همچنان سال‌های سال در مرکز حضور داشته باشد تا شاهد ادامه این رشد و موفقیت در مرکز گسترش باشیم. در طول بیست و چند سالی که این مرکز را می‌شناسم، هرگز دوره‌ای با چنین شکوفایی ندیده بودم. خداحافظی از دوستانی که شاید به شکل گذشته در خدمتشان نباشیم حس مثبتی به همراه ندارد، اما آموزه‌هایی از این دوستان فرا گرفته‌ام که برایم بسیار ارزشمند است.»

او با بیان این که سال‌ها قبل با عباس اسداللهی در سفر مکه که بی‌ریاترین سفر طول زندگی‌اش بوده آشنا شده است، ادامه داد: «از حضور او در مرکز خوشحالم. درباره‌ مدرس هم باید بگویم که او بخشی از هویت مرکز گسترش است و سال‌های سال افتخار آشنایی با او را داشتم و از او بسیار آموختم.»

 

۵۷۲۴۳

inves بدون نظر ۲۶ تیر ۱۳۹۶