تبلیغات
تبلیغات تبلیغات

مستند زندگی شهید مدافع حرمی که کارگر شهرداری بود ...

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، شریفه مهدی‌زاده، کارگردان مستند «دومین مرد»، از اتمام مراحل تولید این مستند خبر داد و بیان کرد: «ایده ساخت دومین مرد از جایی شروع شد که صحبت‌هایی در مورد منافع مالی جهاد برای مدافعان حرم در جامعه مطرح شد. تیم ما هم تصمیم گرفت مستندی در تبیین این موضوع بسازد که مدافعان حرم هرگز به نیت‌های مالی در جنگ شرکت نمی‌کنند.»

او ادامه داد: «در مراحل تحقیقات به شهیدی برخوردیم که کارگر یک مرکز بازیافت زباله شهرداری بود. شهید ناصر مسلم سواری که دومین شهید مدافع حرم استان خوزستان است. ایشان قبل از شهادت بسیار تلاش می‌کنند که بتوانند از طریق سپاه پاسداران به سوریه اعزام شوند ولی موفق نشده و از طریق همکاران افغانستانی خود وارد تیپ فاطمیون می‌شوند تا به سوریه اعزام شوند. نهایتا هم بعد از مدتی به شهادت می‌رسند، در حالی که خانواده ایشان تا مدتی قبل فکر می‌کردند ایشان به زیارت مشهد‌الرضا رفته‌اند.»

مهدی‌زاده گفت: «هر کشوری در طول تاریخ قهرمانانی داشته که در هویت یابی نسل‌های مختلف آن نقش مهمی ایفا کرده‌اند. قهرمانان جاودانه ایران هم همین شهدایی هستند که گاها حتی سال‌ها بعد از دوران دفاع مقدس متولد شده‌اند. به همین دلیل ما تصمیم گرفتیم که خط اصلی روایت داستان را بر اساس فرزندان و همسر شهید سواری بنا کنیم. در این مستند، مخاطب کودکانی را می‌بیند که باوجود شهادت پدر در سوریه و زندگی بسیار ساده‌ای که دارند، در رویاهای کودکانه خود به جهاد و شهادت می‌اندیشند. دیالوگ پسر بزرگ شهید که می‌گوید منتظرم برادر کوچکم بزرگتر شود تا بتوانم به سوریه بروم، گواه این مدعاست و این درحالی است که خود این کودک یازده سال بیشتر ندارد.»

مستند «دومین مرد» به کارگردانی شریفه مهدی زاده در خانه مستند انقلاب اسلامی تهیه شده است و به زودی از شبکه‌های سیما نمایش داده خواهد شد.

 

۵۷۲۴۳

inves بدون نظر ۲۴ تیر ۱۳۹۶