تبلیغات
تبلیغات تبلیغات

کواکبیان: به رئیسی گفتم اگر بگذارند ظریف و قاسم سلیمانی با هم هماهنگ هستند ...

مصطفی کواکبیان در پانزدهمین اردوی سراسری حزب مردم‌سالاری که در شهر تبریز برگزار شد، در رد ادعای جریان های رقیب مبنی بر سهم خواهی اصلاح طلبان در کابینه دوازدهم گفت: در آستانه تشکیل کابینه هستیم. حتی در جلسه‌ای هم حاضر نشدیم که از ما تشکر شود چه رسد به این که بخواهیم سهم‌خواهی کنیم. اما انتظار داریم آقای روحانی به وعده‌های انتخاباتی خویش عمل کند و از تداوم فعالیت مدیران دوزیست جلوگیری نماید و کابینه‌ای با نشاط، جوانگرا و در راستای مطالبات اکثریت مردم شکل بگیرد. متاسفانه جسته و گریخته اخباری می‌شنویم که عده‌ای از جریان‌های مختلف آقای رئیس‌جمهور را می‌خواهند تحت فشار قرار داده و عناصری که عملکرد مثبتی نداشته‌اند را مجددا وارد کابینه نمایند. ما فقط از همین ناراحتیم.

دبیرکل حزب مردم‌سالاری با اشاره به وضعیت اسفناک‌ تحزب در ایران گفت: ظاهرا قرار نیست هیچکس تحزب را در ایران جدی بگیرد و متاسفانه حتی برخی اصلاح‌طلبان ما هم با پررنگ‌ کردن نقش اشخاص به جای احزاب در راستای کم‌رنگ کردن نقش احزاب گام بر می‌دارند. راستی تا چه زمانی می‌خواهیم با امضای برخی بزرگان اصلاحات لیست منتشر کنیم. نباید به بهانه فعالیت‌های جبهه‌ای آن هم با حضور اشخاص قدم به قدم نقش احزاب را نادیده گرفته و فعالیت‌های آنها را به اضمحلال بکشانیم. فعلا موضوع را در همین حد مطرح می‌کنیم و اگر ضرورت داشت مباحث بیشتری را در آینده مطرح خواهیم کرد.

وی به ضرورت وحدت و انسجام تمامی نیروهای دلسوز انقلاب و جناح‌های مختلف برای کمک به دولت منتخب اشاره کرد و گفت: اگر همه جناح‌ها با هم باشیم از پس مشکلات مردم بر نمی‌آئیم چه رسد که بخواهیم پس از انتخابات از یکدیگر انتقام بگیریم؟!

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس همچنین با اشاره به ملاقات اعضای این کمیسیون با تولیت آستان قدس رضوی گفت: در آن جلسه به آقای رئیسی گفتم که شما باید در برابر اقدامات افراطی همچون روز قدس و عید سعید فطر موضع بگیرید. در همان ملاقات گفتم که اقدامات دیپلماتیک با فعالیت‌های دفاعی لازم و ملزوم یکدیگرند و نباید به بهانه حمایت از یک طرف، دیگری را تضعیف کنیم و تاکید کردم که محمدجواد ظریف با حاج قاسم سلیمانی هماهنگ هستند اگر عده‌ای در داخل بگذارند.

کواکبیان با انتقاد از حرکت صداوسیما در موضوع ملاقات ظریف با همتای فرانسوی گفت: شما بدانید که چنین فعالیت‌هایی در راستای منافع ملی کشور نیست.

نماینده مردم تهران در مجلس با تشریح بررسی طرح سه فوریتی مجلس علیه قرارداد ‌توتال اظهار کرد: راستی اگر کسی بگوید که برخی روحانیون طراح سه فوریتی تخصص نفتی ندارند آیا این به مفهوم توهین به روحانیت است؟ البته همه فهمیدند افراطیون مجلس کم آوردند ما را متهم به توهین به روحانیت کردند و ما هم به خاطر اهدافمان آتش خشم آنان را که دامن ما را گرفت تحمل کردیم.

۲۷۲۱۶