تبلیغات
تبلیغات تبلیغات

واکنش وزیر کشور به زمزمه‌های تغییر یک استاندار /انتخابات اخیر مانور قدرت ایران د ...

عبدالرضا رحمانی فضلی عصر پنج شنبه در جلسه شورای اداری لرستان با بیان اینکه در سالیان سال به لطف خدا، با رهبری امام راحل و مقام رهبری مردم توفیق پیدا کردند سرنوشت خود را خود تعیین کنند و این کار مهمی است اظهار داشت: تا زمان مشروطیت بحثی از انتخابات و مردم نبود و سلسله مراتب شاه بود و بقیه هم رعیت، مردم موظف بودند در سلسله مراتب زور و استبداد کار کنند و خراج بدهند و فرمان ببرند.

وی با بیان اینکه بعد از مشروطیت نیز مجلسی که ایجاد شد دچار انحراف شد گفت: تا سال ۵۷ با پیروزی انقلاب اسلامی این توفیق پیدا شد که مردم در سرنوشت خود مشارکت داشته باشند.

وزیر کشور با بیان اینکه شرایط انتخابات اخیر شرایط ویژه ای در دنیا و منطقه بود و در آمریکا تیم جدیدی آمده بود که ادعای اعمال زور، فشار و سختی بر ایران را مطرح کردند گفت: در منطقه شاهد بحران های متعدد سوریه، لبنان، یمن و عراق بودیم و دولت های منطقه وابستگی شان آشکارتر و حمایت شان از وهابیت، تکفیر و گروه های تند تروریستی مثل داعش، القاعده و طالبان روشن بود و ایران تنها کشوری بود که حامی مردم، ملت ها و مبارزه اصلی با تروریست بود.

رحمانی فضلی با اشاره به اینکه جلوه های دموکراسی در انتخابات ایران یک بار دیگر تجلی یافت، رئیس جمهور آمریکا به عربستان رفت و کشورهایی که حامی تروریسم هستند و بویی از دموکراسی نبردند را مورد تفقد و حمایت قرار دادند و به ایران حمله می کردند گفت: لازم بود ملت ایران یک بار دیگر مانور قدرت را نشان دهد و به لطف خدا شاهد انتخاباتی بسیار خوب در کشور بودیم.

وی با بیان اینکه در شرایط کاملا آزاد، قانونی و با همکاری و همدلی همه مسئولین در عرصه نظارت، اجرا در انتخابات خلق حماسه جدید شد افزود: الان در صدد هستیم دولت دوازدهم طی مراحل قانونی رای اعتماد را با سرعت بیشتری ادامه بدهد.

وزیر کشور با تاکید بر اینکه اولویت دولت در ۴ سال پیش رو تولید، اشتغال، وحدت و همدلی در کشور خواهد بود گفت: در عرصه سیاست داخلی باید روی وحدت و همدلی تاکید داشته باشیم تا انسجام ملی موجب شود اقتدار ملی ما افزایش یابد.

رحمانی فضلی با بیان اینکه باید با رشد تولید، ایجاد اشتغال و تامین منابع لازم بتوانیم پایه های قدرت ملی را در حوزه اقتصاد محکم کنیم گفت: فعلا موضوع کشور ما اقتصاد، تولید و اشتغال است و باید تلاش کنیم این مقوله و موضع به عنوان اولویت یک دولت و کشور در دستور کار باشد.

وی بیان داشت: تاکید می کنم معنای دولت را به عنوان همه دستگاه های اجرایی حاکمیت می دانیم، مجلس، نمایندگان، قوه قضاییه و سایر دستگاه ها باید پای کار بیایند و مردم محور اصلی فعالیت بوده و با بسیج مردم، برنامه ریزی و استفاده از ظرفیت های مردم در حوزه های مختلف عرصه های مختلف را فعال کنیم.

وزیر کشور در حاشیه این جلسه در پاسخ به این سوال که آیا شاهد تغییر در استانداری لرستان خواهیم بود، گفت: فعلا معلوم نیست و هنوز تصمیم نگرفتیم.

۲۹۲۱۴