تبلیغات
تبلیغات تبلیغات

میزان تبعیت اوپک از توافق کاهش تولید پایین آمد ...

به گزارش رویترز، در حالی که تولید نفت نیجریه و لیبی، میزان تبعیت بالای اوپک از توافق کاهش تولید را خنثی کرده، آمارهایی که اوپک از آنها برای رصد میزان عرضه نفت خود استفاده می کند نشان می دهد که میزان تولید نفت این سازمان در ماه ژوئن بیش از ۳۰۰ هزار بشکه در روز افزایش داشته است.

سازمان کشورهای صادر کننده نفت (اوپک) توافق کرده که میزان تولید روزانه خود را از ابتدای ژانویه امسال حدود ۱٫۲ میلیون بشکه کاهش دهد. روسیه و ۱۰ کشور دیگر تولید کننده نیز حدود ۶۰۰ هزار بشکه در روز تولید خود را کاهش داده اند.

رقم متوسط ارزیابی های منابع ثانویه اوپک نشان می دهد که میزان تولید همه ۱۳ عضو اوپک از جمله کشورهای نیجریه و لیبی، که از توافق کاهش تولید معاف هستند، در ماه ژوئن به حدود ۳۲٫۴۷ میلیون بشکه در روز رسیده است. این رقم ۳۳۰ هزار بشکه در روز بالاتر از رقم منتشر شده توسط اوپک برای ماه می است.

جهش در میزان تولید نفت نیجریه و لیبی بر قیمت نفت تاثیر منفی گذاشته است. ترمیم تولید نفت این کشورها موجب شده تا بحث هایی در میان تولید کنندگان مبنی بر لزوم پیوستن این دو کشور به توافق کاهش تولید مطرح شود.

بر اساس آمارهای منابع ثانویه اوپک، میزان تولید ۱۱ کشور عضو اوپک که از توافق کاهش تولید پیروی می کنند در ماه ژوئن به طور متوسط ۲۹٫۸۴۰ میلیون بشکه در روز بوده است. این به معنای تبعیت ۹۷ درصدی اوپک از توافق کاهش تولید در ماه ژوئن است. این در حالی است که بر اساس آمارهای منتشر شده توسط اوپک در ماه می، میزان تبعیت در آن ماه بالای ۱۰۰ درصد بود.

اوپک برای رصد میزان تولید نفت خود از دو نوع امار استفاده می کند. آمارهای ارائه شده از سوی کشورهای عضو و آمارهای ارائه شده از سوی منابع ثانویه و معمولا بین دو دوع نوع آمار اختلاف وجود دارد.

۳۵۲۲۵

inves بدون نظر ۲۱ تیر ۱۳۹۶