تبلیغات
تبلیغات تبلیغات

توصیه دو نماینده به روحانی: افرادی پاکدست، همسو و منطبق با شعارهایتان به کابینه ...

بهرام پارسایی اظهار کرد: رییس جمهوری برای انتخاب دولت آینده از مشورت افراد همسو استفاده می کند البته نه به صورت مصداقی بلکه برای مشورت و توجه به انتظارات و ویژگی های دولت آتی استفاده خواهد کرد.

وی با تاکید بر این که باید به جوانان اعتماد کرد، تصریح کرد: در دولت آینده باید در کنار افراد باتجربه از جوانان مستعد و با انگیزه نیز استفاده شود.

وی تصریح کرد: پاکدست بودن و توانمندی اعضای دولت از اهمیت ویژه ای برخوردار است زیرا اگر دولتمردان پاکدست باشند، شهامت دفاع از برنامه های دولت را دارند و می توانند ریسک و در وضعیت های بحرانی تصمیم گیری های حیاتی کنند.

نماینده مردم شیراز در مجلس همچنین گفت: فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی خواهان استفاده از افراد توانمند در دولت دوازدهم است و افرادی که بتوانند با صلابت از دستاوردهای دولت و اقدامات دولت آقای روحانی حمایت ویژه ای داشته باشند.

رئیس‌جمهور باید در انتخاب کابینه دوازدهم براساس وعده‌هایش به مردم عمل کند

همچنین ایسنا نوشت؛

محمدرضا نجفی با تاکید بر اینکه «رئیس‌جمهور باید در انتخاب کابینه دوازدهم براساس وعده‌هایش به مردم عمل کند» گفت: رئیس جمهور در انتخابات، اهداف، برنامه‌ها و وعده‌هایی را با مردم در میان گذاشت که انتظار می‌رود کابینه‌ای را تشکیل دهد که متناسب با این اهداف، برنامه‌ها و وعده‌ها باشد.

وی توضیح داد: کابینه دوازدهم باید از افرادی تشکیل شود که از لحاظ ذهنی، فکری و ساختار شخصیتی و سوابق و پیشینه افراد متناسب با برنامه‌های دولت در دوره انتخابات باشد. افرادی که دارای قابلیت‌های اجرایی بالا و ساماندهی و پشتیبانی کردن اهداف و به مرحله اجرا در آوردن آن باشند تا بتوانند از قابلیت‌ها و ظرفیت‌های خود به بهترین نحو استفاده کنند چون در غیر این صورت ممکن است برنامه‌ها و اهداف رئیس جمهور پیاده سازی نشود.

این عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس افزود: بخشی از وزارتخانه‌ها در دولت یازدهم بخصوص وزارتخانه‌های حوزه‌های اثرگذار در بخش اقتصاد چنین ویژگی‌هایی را نداشتند که به همین دلیل برخی از امور به سرانجام نرسید. انتظار می‌رود دولت دوازدهم باورهای عمیق‌تر و تعهد بیشتری نسبت به انجام وعده های رئیس جمهور به مردم و انجام برنامه‌هایش بخصوص در امور راهبردی داشته باشد.

وی در پایان گفت: کابینه دوازدهم باید با اجرایی کردن برنامه‌ها ضعف‌های کابینه یازدهم را به نقاط قوت تبدیل کند که امیدواریم این اتفاق بیفتد.

۲۷۲۱۲