تبلیغات
تبلیغات تبلیغات

در سال ۹۵ چقدر گاز طبیعی در پارس جنوبی تولید شد؟ ...


<![CDATA[]]>

سرپرست دیسپچینگ این مجتمع با اعلام این خبر گفت: علاوه بر گاز شیرین پالایشگاه‌های پارس جنوبی سبد کاملی از محصولات گازی را تولید و در اختیار مشتریان قرار می‌دهند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از روابط عمومی مجتمع گاز پارس جنوبی، علی احمدی افزود: علاوه بر مصارف گاز در داخل کشور توسط مردم، صنایع و نیروگاه‌ها بخش زیادی از محصولات مجتمع در اختیار پتروشیمی‌ها و پالایشگاه‌ها قرار می‌گیرد.

وی همچنین به ارسال گاز ترش پالایشگاه چهارم برای احیای چاه‌های نفت آغاجاری اشاره کرد و گفت: در سال گذشته بیش از  ۱۰ میلیارد و ۵۵۰ میلیون متر مکعب از طریق خط پنجم سراسری به سمت مخازن نفتی ارسال شده است که در این بین پالایشگاه‌های گاز فجر جم، ایلام و بیدبلند نیز بخشی از این گاز را برداشت کرده‌اند.

 احمدی در ادامه با بیان اینکه مجتمع گاز پارس جنوبی سال گذشته ۲ هزار و ۲۶۴ میلیون متر مکعب گاز شیرین تحویل پتروشیمی‌ پارس در منطقه عسلویه داده است، گفت: پتروشیمی‌های جم، کاویان، مروارید و آریا ساسول از دیگر بخش‌هایی هستند که از محصولات مجتمع استفاده می‌کنند و در سال ۹۵ بیش از ۲ میلیون و ۳۱۵ هزار تن اتان در اختیار این پتروشیمی‌ها قرار گرفته است.

وی دیگر محصولات تولیدی مجتمع را بوتان و پروپان عنوان کرد و گفت: سال گذشته ۷۲ هزار و ۷۰۸ تن بوتان

در اختیار پتروشیمی جم قرار گرفته است.

احمدی همچنین به ارسال ۴۰ میلیون و ۵۲۳ هزار و ۴۳۴ بشکه میعانات گازی به پتروشیمی نوری(برزویه) و ۵ میلیون و ۹۲۱ هزار و ۲۴۰ بشکه میعانات گازی به پالایشگاه ستاره خلیج فارس در سال ۹۵ اشاره کرد.

گفتنی است، در آینده و با راه‌اندازی پالایشگاه‌های هشت‌گانه ۶۰ هزار بشکه‌ای سیراف این مجتمع پالایشگاهی نیز از مشتریان میعانات گازی پارس جنوبی خواهد بود. ارسال این محصولات به پتروشیمی و پالایشگاه‌ها می‌تواند علاوه بر جلوگیری از خام‌فروشی باعث ایجاد اشتغال مستقیم و غیر مستقیم میلیون‌ها ایرانی در سراسر کشور شود. 

 

۳۹۲۲۴

inves بدون نظر ۳۰ خرداد ۱۳۹۶