تبلیغات
تبلیغات تبلیغات

اشتغالزایی طرح آفتاب بنیاد برکت برای ۴۱۳ نفر از بانوان اندیمشک ...

به گزارش خبرآنلاین به نقل از روابط عمومی بنیاد برکت، طرح «آفتاب» (آیین‌نامه‌ی فقرزدایی و توان‌افزایی برکت)، پس از یک سال کار تحقیقاتی و مطالعاتی کمیته‌ی تحقیق و توسعه‌ی بنیاد برکت با هدف توانمندسازی اقتصادی – اجتماعی، محرومیت‌زدایی، اشتغال‌زایی و ایجاد کسب‌وکار پایدار مبتنی بر مزیت‌های منطقه‌ای، وارد مرحله‌ی اجرایی شده است و امضای قرارداد مشارکت اقتصادی اجتماع‌محور در شهرستان اندیمشک، اولین اقدام اجرایی در این طرح به شمار می‌رود. 

طرح «آفتاب» در مرحله‌ی نخست در استان‌های سیستان و بلوچستان، کردستان، خوزستان و هرمزگان به شکل آزمایشی به اجرا درمی‌آید. بر همین اساس با امضای این قرارداد، کارگاه تولید قالی دست‌بافت اندیمشک با ایجاد اشتغال مستقیم برای ۴۱۳ نفر از زنان خودسرپرست، بدسرپرست و بی‌سرپرست در قالب تعاون روستایی، تحت پوشش حمایتی و مشارکتی بنیاد برکت قرار می‌گیرد.

قرارداد مشارکت اقتصادی اجتماع‌محور (آفتاب) بین بنیاد برکت وابسته به ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) و تعاونی‌های روستایی اندیمشک تحت عنوان شرکت مدافعان صنعت فرش نوین، متشکل از تعاونی روستایی زنان و تعاونی اندیشه با بیش از ۱۰۰۰ نفر عضو، به مبلغ ۵۸ میلیارد و ۶۵۰ میلیون ریال با حضور قائم‌مقام بنیاد برکت، فرماندار، جمعی از مسئولان دستگاه‌های اجرایی، ذی‌نفعان محلی و هیأت مدیره‌‌های تعاونی‌های روستایی اندیمشک منعقد شد.

سهم مشارکت بنیاد برکت در این قرارداد، براساس الگوی مشارکتی بنیاد که مبتنی بر عدم‌تصدی‌گری است، ۴۹ درصد و سهم تعاونی‌های روستایی ۵۱ درصد تعیین شده است. براساس قرارداد منعقدشده، سالانه در اين کارگاه بيش از ۳۵۰۰ مترمربع قالى دست‌بافت تولید و به بازار عرضه خواهد شد.

لازم به توضیح است که طرح «آفتاب» توسط بنیاد برکت در قالب آیین‌نامه‌ی فقرزدایی و توان‌افزایی جوامع محلی شکل گرفته و قرار است در زمینه‌ی شناسایی ظرفیت‌های توسعه‌ای و بسیج منابع، مردم را در فرآیندهای آموزشی، سیاست‌گذاری مشارکتی، خوداتکایی، ایجاد توسعه‌ی کسب‌وکار و ارتقای سطح هم‌بستگی اجتماعی و رشد جمعی همراهی و مشارکت کنند. 

 

۳۵۳۵

inves بدون نظر ۲۷ خرداد ۱۳۹۶