تبلیغات
تبلیغات تبلیغات

پیش‌بینی قیمت نفت در نیمه دوم ۲۰۱۷

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، تازه ترین گزارش های کارشناسی مرکز پژوهش های مجلس حاکی از آن است که با توجه به وضعیت عرضه و تقاضای جهانی نفت و همینطور تمدید ۹ ماهه توافق اوپك، پیش‌بینی می‌شود كه در طی ۶ ماهه دوم سال ۲۰۱۷ همراه با بهبود تقاضا، كاهش حجم مازاد عرضه و كاهش سطح ذخیره‌سازیهای تجاری، قیمت‌ها افزایش یابد.
براساس جدیدترین پیش‌بینی‌های انجام شده توسط موسسات مالی بزرگ جهان، قیمت نفت برنت در سال ۲۰۱۷ نسبت به سال ۲۰۱۶ حدود ۲۰ درصد رشد نشان می‌دهد. در سال ۲۰۱۶ متوسط قیمت نفت برنت ۴۳٫۶۹ دلار در بشکه بود و برآورد این موسسات نشان می‌دهد كه در سال ۲۰۱۷ متوسط آن با افزایش ۱۴ دلاری، در سطح ۵۷٫۹۷ دلار در بشکه قرار گیرد.


عدم اطمینانی كه در بازار وجود دارد، سبب ایجاد اختلاف در این برآوردها شده كه سبب می‌شود پیش‌بینی قیمت با دشواری مواجه باشد. البته ذكر این نکته ضروری است كه طی دو ماه گذشته اختلاف بین برآوردها كاهش یافته است.
این در شرایطی است که در ابتدای سال اختلاف پیش‌بینی بعضی از موسسات حدود ۴۰ دلار بود و در حال حاضر به كمتر از ۹ دلار كاهش یافته است. هر چند قیمت نفت كمتر از ۵۰ دلار در بشکه در پیش‌بینی‌ها جایی ندارد.

۳۵۲۲۵

 

inves بدون نظر ۲۵ خرداد ۱۳۹۶