تبلیغات
تبلیغات تبلیغات

تکمیل ۲۰ هزار طرح نیمه تمام با ۷۶ هزار میلیارد تومان سرمایه ...

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین و به نقل از شاتا، مهدی نیازی در نشست وزیر صنعت، معدن و تجارت با اعضای کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، با اشاره به روند مثبت نرخ رشد صنعت و بازرگانی در سال ۹۵ اظهار کرد: نرخ رشد بخش صنعت در سال ۹۵ مثبت ۶.۵ درصد و در بخش بازرگانی مثبت ۴.۵ درصد بوده است.
وی طرح های نیمه تمام تکمیل شده از ابتدای شهریور ۹۲ تاکنون را ۲۰ هزار طرح اعلام کرد و افزود: این طرح ها با سرمایه ای به میزان ۷۶ هزار میلیارد تومان تکمیل شدند و به بهره برداری رسیدند که در مجموع ۳۱۷ هزار نفر اشتغالزایی جدید به وجود آوردند.
مدیرکل دفتر آمار و فراوری داده های وزارت صنعت، معدن و تجارت اقدامات دولت تدبیر و امید در حوزه سرمایه گذاری خارجی را قابل تقدیر دانست و گفت: امضا ۱۱۷ سند همکاری با شرکت های معتبر خارجی که ۶۳ مورد آن وارد مراحل اجرایی سرمایه گذاری شده است، از مهمترین اقدامات دولت یازدهم در این حوزه محسوب می شود. همچنین در دولت تدبیر و امید ۱۷۲ طرح به ارزش هشت میلیارد و ۸۰۰ میلیون دلار با سرمایه گذاری خارجی به تصویب رسید‌ که بیش از هفت میلیارد دلار آن وارد مراحل اجرایی خود شده است.
نیازی با یادآوری اقدامات وزارت صنعت، معدن و تجارت در حوزه اکتشافات معدنی جدید، عنوان کرد: در دولت یازدهم ظرفیت استخراج مواد معدنی از ۵۸۰ میلیون تن به بیش از ۶۸۰ میلیون تن افزایش یافت.
وی افزایش مقاصد صادراتی محصولات داخلی را به عنوان یکی از مهمترین برنامه های وزارت صنعت، معدن و تجارت در دولت یازدهم معرفی کرد و افزود: در چهار سال اخیر کشورهایی که مقصد صادرات کالاهای تولیدی کشور بودند از ۱۴ کشور در سال ۹۲ به ۲۰ کشور در پایان سال ۹۵ افزایش پیدا کردند و دولت تدبیر و امید در همین راستا کشورهای اروپایی را به مقاصد صادراتی محصولات تولیدی کشور اضافه کرد.

۳۵۲۲۵

inves بدون نظر ۲۴ خرداد ۱۳۹۶