تبلیغات
تبلیغات تبلیغات

آغاز فروش ب‌ام‌و M4 GT4/ سوپراسپرتی که به جنگ خودروهای مسابقه‌ای می‌رود ...

 


به گزارش خبرآنلاین،شرکت ب‌ام‌و قصد دارد با مدل هیجان‌انگیز GT4 به رقابت خودروسازهای شورولت، پورشه و آئودی برود. این اتومبیل به یک پیشرانه ۶ سیلندر خطی تویین توربو با حجم ۳ لیتر مجهز شده که توانایی تولید ۴۳۱ اسب‌بخار، قدرت را به این آلمانی مغرور می‌دهد. قدرت این خودرو نسبت به مدل استاندارد، تنها چند اسب‌بخار بیشتر شده اما همین میزان تولیدی قدرت، به لطف تغییراتی که در نرم‌افزار سیستم موتور انجام شده، می‌تواند خروجی و راندمان بیشتری را از این اتومبیل به نمایش بگذارد.

خودروی M4 GT4 از الگوی توسعه خودروی M6 GT3 کمک گرفته است هرچند که سیستم موتور و قوای محرکه، مشتمل بر سیستم‌های الکتریکی، اقتباسی از M4 کوپه است. این خودرو دارای روکش کربنی برگرفته از مدل M4 GTS، درب‌های فیبرکربن مشابه مدل قبلی M4 GT4، همراه با جلو پنجره، بال‌ عقب و سیستم اگزوز اختصاصی خودروهای اسپرت مسابقه‌ای است.
مهندسان ب‌ام‌و، طراحی کاملا جدیدی در سیستم کنترل موتور این خودرو به کار گرفته‌اند. خودروی M4 GT4 اولین خودروی سوپراسپرت شرکت ب‌ام‌و است که از این سیستم جدید بهره می‌گیرد. سیستمی که اجازه می‌دهد تا با برنامه‌ریزی از پیش تعیین شده، سطح عملکرد موتور تغییر کند. این سیستم جدید، توسط سازمان استفان رَتِل (SRO) به عنوان مرجعی معتبر در زمینه خودروهای سوپراسپرت، به تایید رسیده است و غیرقابل دستکاری خواهد بود تا این امکان را به رانندگان می‌دهد تا در شرایط مسابقه ای متفاوت، متناسب با موقعیت؛ بهترین واکنش و عملکرد را ارایه دهند. 

تست ۲۴ ساعته‌ این خودرو، انتهای همین هفته در پیست نوربرگ‌رینگ انجام خواهد شد که آزمایش سخت نهایی برای این خودرو در جهت اثبات توانایی‌های خود محسوب می‌شود.

۵۴۵۴ 

inves بدون نظر ۱۰ خرداد ۱۳۹۶