تبلیغات
تبلیغات تبلیغات

وزیر احمدی‌نژاد کاندیدای نائب رییسی مجلس/ نظر فراکسیون مستقلین ابقای هیات رییسه ...

غلامعلی جعفرزاد ایمن‌آبادی اظهار کرد: بنابر توافقی که شب گذشته در فراکسیون مستقلین حاصل شد، تصمیم گرفتیم به‌گونه‌ای وارد عمل شویم که هیات رییسه فعلی مجلس به‌طور کامل حفظ شود. پس از انجام این توافق آقای حاجی‌بابایی رییس فراکسیون نمایندگان ولایی در مصاحبه‌ای که انجام داد، اعلام کرد که در این صورت، توافق را نپذیرفته و این فراکسیون لیست مستقل خواهد داد.

نایب رییس نخست فراکسیون مستقلین ولایی خاطرنشان کرد: بر این اساس بنا داریم در جلسه‌ای با رییس مجلس شورای اسلامی در رابطه با این مسئله گفت‌وگو کنیم و از آقای لاریجانی بخواهیم از پیشنهاد فراکسیون مستقلین مبنی بر حفظ رییس و نواب رییس و همچنین ابقای دیگر کرسی‌های هیات رییسه فعلی حمایت کند.

او همچنین به جلسه بعدازظهر امروز این فراکسیون نیز اشاره و خاطرنشان کرد: درصورت عدم دستیابی به توافق برای ابقای هیات رییسه فعلی و درشرایطی که قرار باشد هر سه فراکسیون گزینه معرفی کنند، نهایتاً قرار است فراکسیون امید ۲ گزینه خود که گویا پزشکیان و مطهری است را معرفی کند، و فراکسیون مستقلین ۱ نفر و فراکسیون نمایندگان ولایی نیز ۱ نفر برای کرسی نایب رییسی معرفی خواهند کرد.

جعفرزاده ایمن‌آبادی در پایان اعلام کرد: در این صورت فراکسیون مستقلین احتمالاً به یکی از این اشکال عمل خواهد کرد که یا اعضا را آزاد می‌گذاریم که از میان همان دو گزینه موردنظر فراکسیون امید، به هر کسی که خواستند رای بدهند یا ما هم از گزینه امید حمایت خواهیم کرد اما قطعاً اعضای فراکسیون مستقلین به گزینه موردنظر نمایندگان ولایی رای نخواهند داد.

فراکسیون امید در چه صورتی لیست جدا در انتخابات رئیس مجلس می‌دهد؟

همچنین تسنیم نوشت؛

محمد‌رضا تابش با اشاره به جلسه فراکسیون متبوعش درباره انتخابات هیئت رئیسه مجلس، گفت: در این جلسه اعضای فراکسیون به این جمع‌بندی رسیدند که تا عصر امروز که جلسه مجمع عمومی فراکسیون امید برگزار می‌شود، منتظر بمانند که آیا سایر فراکسیونها نیز تعاملی با فراکسیون امید خواهند داشت یا خیر.

وی افزود: اگر سایر فراکسیونها با فراکسیون امید تعامل نکردند و در صورتی که این فراکسیونها به طور مستقل فهرستی درباره اعضای هیئت رئیسه ارائه دهند اعضای فراکسیون امید هم به صورت مستقل لیست ارائه می‌دهد.

در همین زمینه علی وقف چی عضو فراکسیون مستقلان ولایی مجلس نیز با بیان اینکه این فراکسیون ظهر امروز درباره انتخابات هیئت رئیسه مجلس تشکیل جلسه می‌دهد، تصریح کرد: قرار است در این جلسه اعضای فراکسیون فهرست فراکسیون مستقلان ولایی را درباره اعضای هیئت رئیسه مجلس تعیین کنند.

همچنین عبدالرضا مصری عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس از کاندیداتوری خود برای نایب رئیسی مجلس شورای اسلامی خبر داد.

۲۷۲۱۲